Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

Paweł, 20 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Sedan 1.8 16V 116KM 85kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Kryterium 1 - musiał być japończyk, klasa kompakt (niezawodność). Do rywalizacji stanęły 3 auta: civic, corolla i almera. Almera dawała najlepsze osiągi i wyposażenie za najniższa cene, a poza tym wg mnie wygląda najefektowniej (ale to już moje subiektywne odczucie). Jeździłem prze 2 lata citryną zx 1.4 gaz. Czy cytryna była w czymś lepsza? Owszem. Po pierwsze ekonomiczniejsza:-). Poza tym... osłony przeciwsłoneczne na przedniej szybie nie podrygiwały podczas jazdy, jedyna wycieraczka z przodu o wiele efektywniej zamiatała wodę - dosłownie rozrzucała ją na boki, przy czym latała jak helikopter:-), zawieszenie na dziurach lepiej tłumiło drgania, kilkuletnie oponki uniroyal były niesłyszalne, wiecej miejsca w środku, kosztował 12 tys a nie 55. To były zalety mojego byłego auta, ale poza tym wszystko sie już w nim zaczeło sypać:-(
właściwie to 4,5. dobrze wyciszony, elastyczny, przyspiesza dobrze na 5 biegu. Vmax w danych to 187km/h. Na a4 jechałem 200 i wcale nie było z górki. Odpowiada mi chrakterystyka (wysokoobrotowy)
może 3,5. problemy (rzadko ale jednak) z 1,3 i wstecznym. Obecnie do 3 sie przyzwyczaiłem i chyba opanowałem. Być może to tylko kwestia opanowania nowej skrzyni po kilkuletnim przyzwyczajeniiu do citroena zx :-)
twardo jak diabli (w porównaniu z citroenem zx, którym jeździłem wcześniej) ale za to drogi trzyma sie jak przyklejony! Mi to odpowiada. Lanos, którym jeździłem kiedyś bujał sie na zakretach jak hustawka...
Przód na 5, tył 3 - średnia 4. Zagłówki tylnych siedzeni zasłaniaja połowe szyby. Ale nie przeszkadza mi to szczególnie, bo dostałem gratis czujniki cofania ;-)
wszystko w zasiegu ręki i nogi. Prawe nogę można sobie oprzeć podczas jazdy, podobnie obie ręce mogą odpoczywać oparte o drzwi i schowek na płyty cd. Fotel kierowny ma regulację sidziska i podparcia lędzwiowego - nic wiecej nie potrzeba. Wystarczajaca ilość schowków, zreszta bardzo intuicyjnych, dobrze przemyślanych.
klima w stadndardzie. wszystko działa bardzo efektywnie, choc dość głośno. Bez klimy przednia szyba podczas deszczu paruje. tego w cytrynie zx nigdy nie miałem...
jesli o mnie chodzi to daje 5. Jednak pasażerowie z tyłu w innych samochodach tej klasy miewają wiecej miejsca.
Wg mnie silnik jest dobrze wyciszony. standardowe opony są jednak wg mnie zbyt głośne (bridgestone 351 jesli dobrze pamietam) podobnie szum powietrza jest odczuwalny. Tutaj oczekiwałem wiecej.
trudno na razie ocenic bo zbyt mały przebieg. Ale chyba w normie. Silnik na dotarciu. Na 60 litrach przejechałem 620 km. Z czego 300 w mieście a 320 w trasie (średnia predkość 170 km/h). cały czas włączona klima.
długo analizowałem zakup auta biorac wlasnie to kryterium pod uwagę (dodatkowo jeszcze wyposażenie)
brak
brak