Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

darek_elem@interia.pl, 16 lat temu
Silnik 1.8 16V 116KM 85kW
Rok produkcji 2003
Nissan Almera II Sedan 1.8 16V 116KM 85kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Znakomite przyspieszenie - ogromna lekkość jazdy. Znakomite reagowanie silnika na manipulacje pedalem gazu. Należy jednak pamietać, że jest to silnik 1.8. Pewno 1.5 już nie jest taki zwinny.
Jestem bardzo zadowolony z tego samochodu. Jeździ lekko, zwinnie, znakomicie przyspiesza. Jazda nim to prawdziwa przyjemność. Nie jest doskonaly, ale czy w ogóle takie auto gdzieś jest?
Samochód bardzo ladnie reaguje na żądania kierowcy. W mieście jest bardzo zwinny. Na trasie nie ma problemów z wyprzedzaniem (czegokolwiek). silnik cichutki .... no chyba, że się nabiera dużej szybkości
Dziala lekko i sprawnie. Przelożenie jest krótkie, co daje większa frajdę. Tylko przy wrzucaniu wstecznego czasami jest coś w rodzaju "otarcia o kręcące się tryby". To nie przeszkadza, ale jest czasami denerwujące.
W czasie jazdy samochód zachowuje sie bardzo stabilnie. Pięknie się nim kieruje. Jak dla mnie ma jednak trochę za duży promień skrętu, co czasami przeszkadza podczas parkowania.
Znakomite są lusterka boczne. To już drugi Nissan, jakiego mam i drugi raz spotykam się z tak znakomitymi lusterkami - panoramiczne, ale jednocześnie nie oddalające. Te lusterka powodują, że widzę praktycznie wszystko co dzieje sie poza mną, szczególnie w tzw. "martwym punkcie". W inych markach bywalo różnie.
To jest sedan. Wszystko jest ok, lącznie z bardzo pojemnym bagażnikiem.
Mogloby być lepiej. Najlepsza wentylacja, to otwarte okna.
Jestem niskiego wzrostu, więc dla mnie jest ok. Wysoki pasażer z tylu ma tochę malo miejsca na glowę.
Dla mnie wyznacznikiem cichości jest mozliwość sluchania radia z takim samym komfortem przy różnych szybkościach. Muszę przyznać, że przy większej szybkości zaczyna być tak sobie. Nie jest to samochód z serii "doskonale wyciszonych".
Mam benzyniaka. Tutaj powinny być dwie oceny. Jestem zaskoczony dużym spalaniem w mieście (11 litrów) - mogloby być 10. I szokująco malym na trasie - wychodzi poniżej 6 litrów. W efekcie to się kompensuje.
Uważam, że cena jest w miarę ok.
0 problemów
0 problemów