Ocena kierowcy - Nissan Almera II Sedan

crash41@wp.pl, 13 lat temu
Silnik 2.2 dCi 136KM 100kW
Rok produkcji 2004
Nissan Almera II Sedan 2.2 dCi 136KM 100kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Duży moment, moc, poniżej 10s do setki i nie klekocze na postoju tak jak TDI w passacie.
Wszechstronny kompakt, którym można wozić rodzinę, jednocześnie mający odrobinę drapieżny wygląd (mam najmocniejsza wersję ze ospojlerowaniem), która za sprawą 136km i 300Nm potrafi dostarczyć odrobiny radości z jazdy. Auto mieści się w granicach zdrowego rozsądku, jest w miarę ekonomiczne, zapewniając bezawaryjność jakiej można by oczekiwać.
Silnik elastyczny. W zakresie obrotów 1,5-2 tyś, można przyśpieszać tak jak pozostałe auta spod świateł zachowując pewną ekonomiczność. Od 2 do 4,5 tyś fajny kopniak ;). Przede wszystkim radość z jazda zwłaszcza przy wyprzedzaniu sznuru ciężarówek i czających się aut małolitrażowych. Nie brakuje mocy, jest w sam raz na nasze polskie drogi bez autostrad. Silnik świetnie hamuje, zwłaszcza w górach. Przede mną jechały inne auta którym co chwila zapalały się światła stopu, a ja nie miałem potrzeby używania hamulców.
Przy dynamicznej jeździe trzeba się nawachlować biegami. Do setki dwójki już brakuje.
Jedyne zastrzeżenia mam do niezbyt precyzyjnego układu kierowniczego, małe luzy, być może dlatego, że moja almera była bita. W Toyocie Corolli z '98 układ kierowniczy bardziej precyzyjny. Zawieszenie sztywne, nie ma mowy o kołysaniu, przechyły na boki niemal nieodczuwalne.
bez zastrzeżeń. Podobają mi się duże lusterka.
Denerwujące sterowanie radiem i klimatronikiem za pomocą tych samych przycisków. Chcę zmienić stację w radiu a zmienia mi się nawiew, bo nie przełączyłem trybu wyświetlacza. Pozytywnie zaskoczyła tylna kanapa, bardzo szybko się składa i jest płaska powierzchnia bagażnika. Wysoko zamocowana tylnia półka dodatkowo powiększa bagażnik. Duże tylnie lampy ładnie wyglądają, ale niestety zmniejszają otwór bagażnika.
Klima osusza, nigdy nic nie paruje. Nawet przy 4 osobach i upale 32st. klimatyzacja wciąż wydajna i co najważniejsze nie jest odczuwalny ubytek mocy. Minus za brak podgrzewania elektrycznego. w zimie diesel strasznie długo się nagrzewa, ale jak już wskaźnik temp się podniesie, to jest ciepło, nawet przy -15 na zewnątrz i szybkiej jeździe.
Z przodu super, z tyłu przyzwoicie.
Silnik poniżej 2 tyś. obr niemal niesłyszalny.
Pali dużo. Spalanie rekompensują osiągi. Zarzekam się, że będę jeździł ekonomicznie i nie potrafię sobie odmówić kopniaka i szybkiego startu spod świateł ;) Przy 140kmh na 6 biegu 2,5 tyś obrotów. Na trasie przy dużych prędkościach auto ekonomiczne. Po mieście do jazdy na krótkie dystansy, zwłaszcza w zimę, zapomnij! Przy -15st, czy w korkach komputer pokazuje nawet 16l/100km.
Almera wygrała z Seatem Ibiza, Oplem Astrą II i Fordem Focusem. Nawet nie zastanawiałem się nad autami francuskimi. Jest znacznie tańsza od Toyoty Corolli D4D czy VW Golfa. Jeśli trafi ci się zadbany ezgemplarz w dobrej cenie nie zastanawiałbym się ani minuty.
Popsuło się sterowanie radia z kierownicy. Trzeba wymienić spiralę, rozkręcać poduszkę i okazuje się, że to droga impreza... ;/ Ponadto pojawiają się plamki korozji, nawet na dachu! Lampy parują. Poza tym wypalają się odbłyśniki w przednich reflektorach. Producent bezpłatnie wymienia plastykowe na metalowe, które są już ok, ale na allegro pełno używanych lamp z plastykowymi.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 dCi 136KM 100kW [l/100km]

6,7