Ocena kierowcy - Nissan Micra III Hatchback 5d

Silnik 1.2 i 16V 80KM 59kW
Rok produkcji 2008
Nissan Micra III Hatchback 5d 1.2 i 16V 80KM 59kW 2003-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : patrz opis...
Układ elektryczny : prepalone żarówki świateł mijania
Zawieszenie : coś fabrycznie nie było dokręcone i stukało
Inne : skrzypiący fotel kierowcy przy maksymalnym podniesieniu
jeżeli micra jest wybierana świadomie i z przeznaczeniem do jazdy głównie po mieści i krótkich trasach podmiejskich to wybór będzie w 100% trafiony. dość dynamiczna a przy tym oszczędna i zwrotna micra jest idealnym środkiem transporu do miasta. Samochód kupiony jako nowy i używany głównie przez żonę ale ja też go dosiadam i oceny są moje. uwagi żony zamieszczam w nawiasach. drobne usterki i fabryczne niedoróbki naprawiane od reki nie zmieniaja mojej jak najbardziej pozytywnej opinii o tym samochodzie. (super!!!)
moim zdaniem idealny do tego samochodu i jazdy po mieście. nieco głośny powyżej 3000 obrotów ale za to wystarczająco dynamiczny. przy delikatnej jaździe potrafi być zaskakująco oszczędny :-) (super)
nieco gumowata ale morze to tylko moje subiektywne odczucie natomiast zdarzające się problemy z wrzuceniem z 2 na 3 już nie - serwis mówi że wszystko ok ale :-(... pozostałe biegi bez zastrzeżeń (ok ale problemy z 2 na 3)
jest ok. po takim małym autku nie można oczekiwać komfortu limuzyny ale i tak jest nieźle. niektórzy skarżą się na prowadzenie powyżej 150... tak, faktycznie lekka pływa ale to nie jest samochód przeznaczony do jazdy z takimi prędkościami a przynajmniej nie w tej wersji. (super!!!)
wszystko jak na dłoni. żona po moich pozytywnych doświadczeniach również zażyczyła sobie czujników parkowania i tu mała uwaga. acenta nie miała fabrycznych i dokupiliśmy w salonie tylko że zamontowali je zbyt nisko i teraz z byle powodu piszczą. na szczęście mają wyświetlacz i tylko dzięki niemu zachowają jakąkolwiek funkcjonalność. warto się jednak zastanowić przed wydatkiem. (super!!!)
niby wszystko jest ok i na swoim miejscu ale można by to i owo poprawić. mi najbardziej przeszkadza ułożenie pedału gazu jak w ciężarówce. muszę go naciskać całą nogą a nie samą stopą. niby nic ale przy trasie powyżej 400 km zaczynam odczuwać ból nogi. może to z powodu wzrostu 180 cm. żona ma 160 i nie odczuwa tego dyskomfortu. fabryczne radio z bluetooth ok ale brak mp3. system przesuwnej tylnej kanapy - SUPER!!!! choć po złożeniu powstaje wysoki próg. (uchwyt na torebki zbyt nisko dla dłuższych torebek, niepraktyczna regulacja wysokości fotela kierowcy-nie cały fotel a jedynie siedzisko)
mały samochodzik więc i z szybkim nagrzewaniem i schładzaniem nie ma kłopotów. mnie bardzo denerwuje automat włączający klimatyzację od razu po przekręceniu kluczyka jeżeli zostawiło się wączoną dmuchawę na szybę lub szybę i nogi. (super!!!)
jak na tą klasę i wymiary jestem pod wrażeniem - pozytywnym. z tyłu cudów nie ma ale fotelik mieści się bez problemu. a właśnie, co do fotelika i przedniego miejca pasażera. pas jest dość krótki i na przykład maxi cosi ledwo się zapina. (super!!!)
tylko preciętnie. nie wiem czy to wina głośnego silnika czy słabego wyciszenia ale powyżej 3000 jest poprostu głośno. (jest głośno przy szybkiej jeżdzie)
jeżeli jest używany zgodnie z przeznaczeniem - super!!! codzienny dojazd do pracy - 5,2 (poprzednio jedynie nieco większy samochód ze 100 konnym silnikiem 8,5) trasa drogami krajowymi do 100 km/h - 4,5 autostrada - nie ma sensu, przy 130-140 spalane to około 8 litrów więc mija się z celem a poza tym strasznie głośno. ceny przeglądów - akceptowalne naprawy - na razie gwarancja - lista poniżej (mało pali)
cena jest przeciętna. są tańsze samochody w segmencie ale są też i droższe. (ok)
jak na razie były same niedoróbki fabryczne a więc: - coś stukało w zawieszeniu, dokręcili i przestało - skrzypiący fotel kierowcy przy maksymalnym podniesieniu, przesmarowali i przestało - nietrzymające mocowanie rolety bagażnika z prawej strony, poprawili i już trzyma - spalone obie żarówki świateł mijania po 5.000 i to w odstępie 15 minut, przypadek?!! uwaga - nie próbujcie ich wymieniać samodzielnie chyba że macie ciągotki masochistyczne, usterka nigdy wiecej się nie powtórzyła niby nic wielkiego a jednak trochę irytujące (jakieś mało znaczące drobiazgi)
2,5 roku i 30.000 to trochę za mało żeby rzetelnie ocenić tą pozycję. (brak)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 i 16V 80KM 59kW [l/100km]

5,2