Ocena kierowcy - Nissan Primera II Hatchback

vow, 12 lat temu
Silnik 2.0 TD 90KM 66kW
Rok produkcji 2000
Nissan Primera II Hatchback 2.0 TD 90KM 66kW 1996-2002 - Oceń swoje auto
Inne : Ilość miejsca i warunki podróżowania na wysokim poziomie.
Silnik : Czujnik wału korbowego - w starszych autach koniecznie sprawdzić stan.
Inne : Jeśli uszczelka pod głowicą jest niepewna - jak najszybciej wymienić.
Zawieszenie : Górne wahacze tragicznie słabe.
Jeśli auto jest zadbane i wszystko robione na czas - będzie służyć długo. Samochód dla ludzi którym zależy na tym aby bezpiecznie i komfortowo dojechać do celu. Po szczegóły zapraszam do całej opinii.
To tylko 90 koni więc szału nie ma. Zanim się rozgrzeje trochę głośny. W sam raz na trasę - jak się już rozpędzi to ładnie jedzie.
Problemy typowe dla Primery - trudności ze wstecznym. Zimą zanim się rozgrzeje mało precyzyjna.
Limuzynowate zawieszenie nie zagwarantuje banana na twarzy na zakręcie. Raczej na dłuższe trasy. Tył niezniszczalny nawet na polskich dziurach. Gorzej z przodem - górne wahacze firmy Lemforder (czyli najwyższej jakości)podły po 14 tysiącach od wymiany.Ogólnie komfortowe.
Ogólnie dobrze - nawet do tyłu nie ma większych problemów.
Nie są to jakoś wybitnie wyposażone auta a wszystko co jest na pokładzie obsługuje się łatwo.
Grzeje super - do pracy mam 25 km i już po 2-3 zaczyna lecieć ciepło. Troszkę gorzej z klimatyzacją okropnie zamula silnik i mimo serwisowania co rok mam wrażenie, że w każdym innym samochodzie w jakim jechałem było lepiej.
Mam 180 cm i przestrzeni jest w sam raz. Także pasażerowie z tyłu nie mieli uwag - sam kiedyś jechałem moim autem na tylnej kanapie i nie miałem na co narzekać. A bagażnik jest duży i w miarę ustawny - co rok jeżdżę z rodziną na wakacje i nie mamy problemu żeby wszystko zapakować.
Silnik dość głośny czasem to przeszkadza. Jeśli w zawieszeniu są luzy także od razu to usłyszymy.
Ciężkie auto i ma mało mocy - nie ma co liczyć na rewelacyjne wyniki.Za to pojedzie na wszystkim co mu się wleje ;-) W mieście da się zmieścić nawet w 7,5l/100 ale trzeba dużo pracować lewarkiem. A tak nawet 9 wypije.W ekstremalnym korku nawet 11 pochłonął. Ale to był jednorazowy wyskok. Do 90 km/h jadąc spokojnie 6 - 6,5. Potem im szybciej jedziesz tym więcej spali. Mnie ogólnie w jeździe 75% trasa 25% miasto (spokojna jazda) średnio około 7.
W tej kategorii duży plus - za rozsądne pieniądze można mieć auto komfortowe i niezawodne. Za taki sam rocznik \"niemiec\" będzie droższy a nie będzie dużo lepszy.
Drobiazgi nie psują się wcale - wycieraczki to ogólnie słaby element tego modelu wiedziałem o tym i dlatego nie byłem zaskoczony gdy zaczęły szwankować.
W moim aucie historia \"serwisowa\" jest długa. Włącznie z wymianą silnika. Jednak tak naprawdę za wszystkie duże awarie odpowiedzialny byłem ja sam. Tylko czujnik wału korbowego nie padł z mojej winy i unieruchomił auto w trasie - dlatego niezawodność tylko przeciętnie. Ale jeśli ktoś dba o ten samochód i wymienia zanim się popsuje to będzie naprawdę długo i bezawaryjnie jeździł.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 TD 90KM 66kW [l/100km]

7,4