Ocena kierowcy - Nissan Primera II Hatchback

nefro00@interia.pl, 14 lat temu
Silnik 1.6 16V 90KM 66kW
Rok produkcji 1996
Nissan Primera II Hatchback 1.6 16V 90KM 66kW 1996-1999 - Oceń swoje auto
Silnik : możliwość przeróbek, sporo miejsca pod maską, i jak na 90 KM to daje radę!
Lubię to auto. Wcześniej miałem Peugeota 206 z 2001 roku, a Primera jest O NIEBO lepszym samochodem. Jeździ mi się nią znacznie przyjemniej i wygodniej.
Daje radę, może moc i moment tego silnika nie są jakieś szczególnie wysokie, ale da radę z niego wycisnąć 190 km/h . Więcej na razie nie próbowałem :)
Chodzi gładko, bez zarzutów. Jedynie można się przyczepić do tego, że skóra którą jest obszyta gałka do zmiany biegów puściła szwy po 70,000 km :)
Prowadzi się go bardzo dobrze. Wspomaganie kierownicy jest bardzo dobre, można go nawet prowadzić jednym palcem. Duża zaleta primery!
Nie mam nic do zarzucenia. Tylna szyba jest dość duża, lusterka dają radę, a tylne lusterko jest pierwsza klasa - na prawdę dużo widać !
jest w porządku !
Miałem problemy z filtrami powietrza, w ogóle prawie nie grzał, w zimie szło zamarznąć :) po wyciągnięciu tego filtru i zmianie, jest już 100 razy lepiej
Bardzo wygodny samochód, fotele pierwsza klasa, ogólnie siedzi się bardzo wygodnie! To jedna z głównych zalet tego samochodu
Słabizna...przy 130 km/h zaczyna świszczeć powietrze przelatujące przez drzwi, po ustawieniu głośności muzyki (w skali sony zaczyna się to od ok. 17, czyli raczej cicho)chodzą całe drzwi i bzyczą jak szalone
auto pali ok. 10l./100 km. Jest to raczej dużo, ale nie ma się co dziwić, benzyna, silnik 1.6, auto z `96 a i ja wolno nie jeżdżę
Jak na auto za cenę za jaką go dostałem- jest super!!
Kokpit miło się prezentuje, wszystko jest dobrze umiejscowione, skrytka może trochę przymała, ale to co potrzebne to się w niej zmieści. Dużo innych miejsc na przydatne rzeczy, wszystko rozmieszczone tak żeby nie przeszkadzało sobie nawzajem.
Jak na razie nie będę tego oceniał, mam samochód ok. pół roku, i jedyne co naprawiałem to wymiana chłodnicy i klepanie maski, ale to już z mojej winy

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 90KM 66kW [l/100km]

9,2