Ocena kierowcy - Nissan Serena I

jerzygladziuk@op.pl, 14 lat temu
Silnik 2.0 16V 126KM 93kW
Rok produkcji 1999
Nissan Serena I 2.0 16V 126KM 93kW 1991-1999 - Oceń swoje auto
Inne : Najbardziej cenię w Serenie znakomitą widoczność.Użytkuję też Toyotę Yaris, ale o wiele łatwiej mi się jeździ i parkuje Sereną. Ona nie ma martwych punktów jezeli chodzi o widoczność. A to przecież nic innego jak bezpieczeństwo jazdy.
Zawieszenie : Obciążone auto dobija tyłem na nieruchomościach przy większej prędkości
Układ hamulcowy : Przy suchej aurze hamulce piszczą przy powolnym chamowaniu. Może to wina klocków?
Silnik : Akumulator ma tendencję do szybkiego rozładowania,gdy na przykład dłużej gra radio na postoju.
Bardzo ciekawa konstrukcja.Bardzo uniwersalny typ nadwozia.Można nieźle wyspać się we dwoje. Kapitalny samochód na wycieczki dla dwóch osób bez korzystania z moteli .Nie mogę zrozumieć dlaczego tych aut już nie produkuje się.
Silnik pracuje bardzo fajnie , choć z prawej strony słyszalna jest praca zaworów,takie delikatne tykanie jak w zegarze.
Mam nieraz problemy ze zmianą biegu z drugiego na trzeci, szczególnie przy rozgrzanym silniku.Dźwignia zmiany biegów jest źle usytuowana.Prawa ręka przy zmianie biegów musi być bardzo odchylona w prawą stronę.
Auto bardzo podskakuje na nierównosciach.
To chyba największa zaleta Sereny. Ma się oczy dookoła głowy.Znakomicie.Dobrą widoczność potęgują stosunkowo duże lusterka boczne.
Gdyby nie układ jezdny , siedzi się bardzo wygodnie na wszystkich siedziskach.Szkoda ,że środkowy rząd siedzeń nie ma możliwości regulacji przesuwu tył-przód, przynajmniej u mnie tak jest.
Ogrzewanie fantastyczne. W moim przypadku ( posiadam z tyłu jeszcze Webasto)to ogrzewanie potrójne :przód środek i tył samochodu.Klimatyzacja działa dobrze choć szkoda, że środkowa dmuchawa nie przesyła oziębionego powietrza.
Nawet jadąc w siedem osób , nikt nie narzekał na ciasnotę.Jedyny mankament to srodkowe siedzenie w drugim rzędzię.Brak zagłówka i trochę niekonfortowo pod tyłkiem pasażera.
W miarę cicho jak na fakt ,że siedzi się na silniku.
Gdyby nie to ,że mam LPG to serena najtańsza nie jest w eksploatacji.Jedna na gazie da się przeżyć bez płakania.
Cena jest bardzo atrakcyjna w stosunku do wyrobu.Płaci się stosunkowo mało za stosunkowo dużo.
Po przejechaniu 10 000 km wymieniłem tylko żarówki kierunkowskazów i olej.Muszę też coś zrobić z tylnym zawieszeniem.Auto obciążone podskakuje mi i jakby dobija tyłem.Zawieszenie tylne jest jakieś dziwne technicznie,poprzeczny plastikowy resor , brak sprężyn. Nie wiem co jest powodem tego dobijania na nierównościach.
Auto w miarę niezawodne choć już 11 roczek leci i przebieg też niemały.Szkoda ,że tak mało tych aut w Polsce i brakuje baz wymiany doświadczeń.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 16V 126KM 93kW [l/100km]

10,7