Ocena kierowcy - Nissan Sunny B12 Sedan

Silnik 1.7 D 54KM 40kW
Rok produkcji 1986
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Nissan Sunny B12 Sedan 1.7 D 54KM 40kW 1986-1989 - Oceń swoje auto
Nisan sunny b11 to bardzo trwały i niezawodny samochód.Mojego nisana posiadam 9 lat i jestem bardzo zadowolony.Nie mam z nim żadnego problemu.Nigdy mnie nie zawiódł.Zawsze ładnie odpala i jeździ się nim bez problemowo.Wszystko ok.
Bardzo dobry i trwały silnik.Jest bardzo ekonomiczny.Zawsze dobrze odpala w zimie.Jeszcze nigdy mnie nie zawiódł.Jeśli na czas wymienia się wszystkie rzeczy eksplotacyjne i dba się o silnik to bez problemu można zrobić nim 500 tys km.Minusem silnika jest to że jest on mulasty.Lecz to przecież staru silnik diesla.To jego jedyny minus.Ogólnie wszystko ok.
Skrzynia biegów jest bardzo dobra.Biegi zawsze wchodzą mięko i bez problemowo.Kilka lat temu skrzynia ciężko chodziła.Przesmarowałem wodziki i wszystko było dobrze.
Zawieszenie nisana nie należy do takich żeby można było nim jeździć ekstremalnie.Lecz przy spokojniej jeździe jedzie się całkiem miło.Chamulce zawsze wychamują na czas.
Widoczność nie jest jakaś rewelacyjna lecz nie można narzekać.
Deska rozdzielcza jest bardzo uboga i chowa się na przykład do volkswagenów z tych samych lat produkcji.Zegary podświetlane na pomarańczowo mi się podobają.
W zimie gdy się nagrzeje jest dosyć ciepło.
Bardzo dużo miejsca z przodu i z tyłu i dosyć wygodne siedzenia.
Przy szybszych prędkościach jest głośny.Gdy nie jedzie się bardzo szybko jest dosyć cicho.
Nisanek bardzo mało pali.Potrafi zejść do 4 litrów na 100km/h.
Ok
Czasami coś wyskakuje.