Ocena kierowcy - Nissan Sunny B13 Van

elraf@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 2.0 D 75KM 55kW
Rok produkcji 1995
Nissan Sunny B13 Van 2.0 D 75KM 55kW 1990-1995 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : zawieszenie jest niesamowite, wygodne gdyż doskonale tłumi i auto nie podskakuje jak i nie przechyla się na boki przy zakrętach.
Karoseria : teleskop klapy bagażnika nie trzyma
Układ elektryczny : czujnik temperatury silnika nie zawsze kontaktuje a jest ważny po prostu przeczyścic styk
Przeniesienie napędu : słyszałem o awariach 5 biegu ale u mnie jest ok. Koszt naprawy coś około 200 żł.
Denerwuje mnie słabe wyciszenie i mało miejsca dla pasażerów z tyłu
Kultura pracy no cóż troszkę głośny ale równo pracuje bez żadnych wycieków oleju, dość elastyczny jak na taki silnik jednak cudów się nie należy spodziewać po prostu moc silnika daje radę z tą masą blisko 1200 kg ale sportowych osiągów się nie spodziewać
troszkę drży przy wolnych obrotach silnika jak przy dieslu ale lekko wchodzi na swoje przełożenia. Można oczywiście podciągnąć obroty silnika wówczas drgania ustają ale po co.
Jeździłem różnymi autami z tej półki typu Seat Ibiza Toledo , Volvo 460 i z tych roczników i jestem mile zaskoczony Nissanem jest miękki a mimo to nie przechyla się na zakrętach po prostu wzór
troszkę słaba widoczność do tyłu szczególnie w wersji liftback jaką posiadam zbyt szerokie słupki z tyłu.
przełączniki na swojej pozycji jak się spodziewam nie miałem problemów z przejściem z innego auta do tego. Jak już się naprawdę czepiać to może wysokość przednich świateł jest w dziwnym miejscu przy hamulcu ręcznym.
z tym nie ma problemów szyby odparowane po 3-5 minutkach mroźną zimą w cieplejsze dni to krócej.
dla kierowcy i pasażera obok jest dużo miejsca ale z tyłu to Japończycy nie przewidzieli pasażerów powyżej 180 cm wzrostu gdyż zbyt mało miejsca na nogi tak jak w cinquacento.
silnik to słychać przy rozpędzaniu auta i używania mocy np. jazda pod górę itp. natomiast jak pracuje nie obciążony to jest cichy jak benzyniak
zużycie tak jak się spodziewałem
no tutaj to lepszego bym nie wybrał
no zdarzył się drobiazg kosztujący mnie 50 zł tzn czujnik ciśnienia oleju przeciekał koszt zakupu ok 30 zł wymiana u speca za 20 zł no i teleskopy klapy bagażnika nie trzymają za to bagażnik pojemny
przejechałem ponad 20 000 km (blisko 30 000) i jeszcze nie miałem z nim żadnych problemów leję porządny olej Valvoline i staram się lać nie chrzczoną ropę póki co jest bez zarzutów

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 D 75KM 55kW [l/100km]

5,8