Ocena kierowcy - Nissan Sunny B15

jacejro24@interia.pl, 21 lat temu
Silnik 1.8 i 16V 130KM 96kW
Rok produkcji 2001
Nissan Sunny B15 1.8 i 16V 130KM 96kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Z mojego słońca jestem bardzo zadowolony. Na razie świeci bardzo jasno i mam nadzieję że jeszcze długo nie zajdzie.
Silnik pracuje równo zarówno w zimie jak i w lecie, rozrządu nie słychać. Radość z jazdy jest nieprawdopodobna. Przyspiesza płynnie chociaż na gazie troszeczkę słabiej przy niższych obrotach.
Skrzynka pracuje raczej prawidlowo. Tradycyjnie chaczy dwójka i bywają problemy ze wstecznym, ale po rozgrzaniu wszystko mija.
Zawieszenie jest twarde dostosowane do mocy. Pokonywanie zakrętów z większą prędkością nie powoduje wychylania się auta. Siła działania wspomagania jest dobrana poprawnie.
Bez zarzutu. Widoczność niezła.
Pomimo projektowania deski na początku poprzedniej dekady konstruktorom udało się stworzyć bardzo dobry dostęp do wszystkich przełączników.
Układ wentylacji jest opracowany poprawnie. Natomiast dobre ciepełko leci już po przejechaniu kilkuset metrów.
Jest to kategoria w której słońce nie świeci najjaśniej. Z przodu miejsca jest dość, nistety miejsca na nogi z tyłu jest niewiele
Po przebiegu 160000km zaczyna robić się trochę głośnawo, ale radio da się normalnie sluchać.
Zużycie paliwa: Pb-miasto 12l, trasa ok.8l, LPG odpowiednio 14 i 10.5. Przegłąd wykonuje się co 15 tyś. km, a koszt zależy od marki używanych materiałów. Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z ASO to niestety będzie drogo np. wymiana szczotek rozrusznika 160zł.
Patrząc na ceny GTI trzeba powiedzieć , że są one przyzwoite. Za cenę nieco większą od SLX otrzymujemy auto o bardzo dobrym silniku i swietnie wyposarzone.
W mojej 14-stce nie nażekam na drobne usterki.
Nie miałem jeszce takiej poważniejszej. Wszystkie naprawy które przeprowadziłem były związane z normalną eksploatacją auta (amortyzatory, wydech).
Nissan Sunny B15