Ocena kierowcy - Nissan Terrano II

stan, 14 lat temu
Silnik 2.4 i 12V 118KM 87kW
Rok produkcji 1997
Nissan Terrano II 2.4 i 12V 118KM 87kW 1996-2000 - Oceń swoje auto
Z pewnością nie jest to autdla szpanera. Ma raczej surową ale za to praktyczną konstrukcję. Super autko w teren, napędy i reduktor sprawdzają się idealnie. W mieście sprawdza się doskonała widoczność za sprawą wysokiego siedziska. Bardzo wygodny dla pasażerów, cichy i relatywnie ekonomiczny. Minusy to mały bagażnik w wersji 3-drzwiowej i słabe zabezpieczenie antykorozyjne biorąc pod uwagę fakt, że jest to auto narażone na uszkodzenia i trudne warunki atmosferyczne. Duża dostępność części oryginalnych i bardzo tanich zamienników oraz używanych. Samochodu tego używam głównie ze względu na częste wyjazdy w góry i pod tym względem sprawdza się idealnie. Wystarczy dbać i będzie jeździć.
bardzo elastyczny na niskich obrotach co pomaga w terenie
skrzynia ok choć z wiekiem gdy jest zimna biegi wchodzą topornie, napędy działają bardzo dobrze
układ jezdny typowo w teren, na trasie troszkę zbyt miękki chociaż słyszałem, że można regulować jego twardość drążkami
świetna widoczność, siedzi się wysoko, troszkę przeszkadzają tylne słupki ale to drobiazg
jak to japończyk, wszystko na miejscy chociaż bez wodotrysków. Czytelne zegary, przełączniki zawsze pod ręką
Niestety w moim brakuje klimy. Ogrzewanie w porządku
Pomimo wersji 3-drzwiowej bardzo dużo miejsca dla pasażerów, bardzo duża możliwość regulacji siedzeń, także z tyłu, nistety w wersji 3-drzwiowej malutki bagażnik, chociaż wysoki i możliwy do powiększenia kosztem komfortu pasażerów
moim zdaniem wyciszenie bardzo dobre biorąc pod uwagę, że to auto typowo w teren,
nie mogę narzekać, na beznynie i gazie (sekwencja) pali podobnie: 14 litrów w mieście, 10-12 litrów w trasie przy spokojnej jeździe. Powyżej 160 km/h pali jak smok - jakieś 16 litrów i więcej. Bardzo dużo tanich części!!!
super auto terenowe za niezłą kasę
Z początku miałem małe problemy z pierdołami - zawinił poprzedni właściciel. Teraz sprawuje sie bardzo dobrze
Wprawdzie zrobiłem min dopiero 15 tys. km ale póki co nie ma żadnych problemów. Zaraz po zakupie wymieniłem wszystkie!!! oleje i filtry, przeguby (po 100zł!! jeden)
Dziennik kosztów dla Nissan Terrano II 2.4 i 12V 118KM 87kW
16,9