Ocena kierowcy - Nissan Terrano II

Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: 5 lat
Nissan Terrano II 2.7 i TDi 125KM 92kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Karoseria : korozja
Jakby nie korozja po 10 latach i kiepskie przednie zawieszenie to byłoby to terenowe auto doskonałe.
5 z plusem. Rozrząd to koła zębate!!! Niezniszczalna jednostka. Z przebiegiem 226.000km bierze 1l oleju na 10.000km.
Brak szóstego biegu!!! Na autostradzie tragedia.
Było by 5 gdyby nie przednie zawieszenie na drążkach skrętnych wyrabiających się gniazdach drążków piszczącym ograniczniku skrętu. To chyba największa wada samochodu. Jeśli zamontowali by z przodu sztywny most to patrol mógłby się schować.
Do przodu i na boki doskonale, super lusterka. Do tyłu słabo.
Wszystko na swoim miejscu. Dla mnie fotele bardzo niewygodne ale może to wina tego, że mam problemy z kręgosłupem. W innych samochodach dużo lepiej.
Klima mało wydajna.
Tu jest bardzo dobrze. Pochylane oparcia foteli 2 rzędu to super sprawa.
Jak na terenowego diesla to ok.
No cóż spalanie średnio 10l/100km to przy dzisiejszych cenach paliw dużo. Części zamienne w normie. Właściwie prawie się nie psuł to trudno mi powiedzieć.
Kupiłem używane, prawie nic nie dołożyłem przez 5 lat, odsprzedałem ze stratą 16000zł to chyba doskonały wynik.
pomiędzy 175000km, a 226000 urwała się plusowa klema od wibracji silnika 2 razy. Przetarła się wiązka elektryczna w okolicy tylnego zderzaka. Korozja i perforacja przewodu wspomagania w okolicy zderzaka. Korozja przewodów hamulcowych. puścił zgrzew mocowania pedała sprzęgła. simering pompy wodnej (niewymienialny trzeba kupić całą pompę).
Korozja, korozja, korozja, jakby nie to, to bym nie sprzedał. progi, pod tylnymi siedzeniami, miejsce przykręcenia pasów bezpieczeństwa 2 rzędu podłoga w bagażniku i kilka innych miejsc zgrzewu blach. Generalnie wypadają dziury ale nie rozszerza się na boki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 i TDi 125KM 92kW [l/100km]

9,7