Ocena kierowcy - Nissan Terrano II

Bielas, 10 lat temu
Silnik 2.7 i TDi 125KM 92kW
Rok produkcji 1998
Nissan Terrano II 2.7 i TDi 125KM 92kW 1996-2003 - Oceń swoje auto
Bardzo solidne auto, godne polecenia ale wymaga uwagi i troski. Aczkolwiek moja przyjaźń z nim była długa i trudna lecz bardzo piękna. Auto w trasie nigdy nie zawiodło i w terenie też. Ma swoje wady o których należy pamiętać i się z nimi liczyć
silnik spory dość mocny ale niestety w moim był dość mułowaty. Nie wiem co było przyczyną tego stanu rzeczy. Może skrzynia biegów. Generalnie da się tym jeździć. Mnie się udało przez 6 lat.
Bez zastrzeżeń. Przełożenia typowo robocze. Na szosie za krótkie biegi. Ale nie jest to demon prędkości. Warto brać to pod uwagę w czasie wyprzedzania na szosie.
Hmm. System zawieszenia dość kontrowersyjny. Z tyłu sztywna oś na wahaczach i poprzecznych stabilizatorach- daje radę. Przód niestety jest dość skomplikowany. Drążki sprężynujące zamiast sprężyn dziwne to jest ale jak sie poświęci trochę czasu to daje rade. Bardzo delikatne końcówki drążków i szlag je trafia nawet od zwykłej jazdy po naszych drogach. Dość trudne ustawianie zbieżności i kłopotliwe. Potrzeba doświadczonego warsztatu. Bo tę zbieżność ustawia sie na podkładkach.
W przód spoko. Do tyłu gorzej. Z racji wznoszącej sie linii okien. Cofanie wymaga uwagi i trochę wprawy. Sytuacje ratują czujniki parkowania i ogromny skręt. Moje autko było nieco podniesione na fabrycznym zawieszeniu i miało baardzo ciemne szyby z tyłu co spowodowało że jak za mną stało auto osobowe i ciemne to go nie widziałem. Co się skończyło mają przygodą. Hak uratował mi zderzak. Natomiast lusterka są super wielki i jak dla mnie w idealnej odległości.
Proste wnętrze intuicyjne. Ale otwieranie szyby pasażera było na konsoli środkowej u mnie i czasem się pasażerowie gubili. Generalnie bez szału ale na temat.
nagrzewał sie bardzo szybko. Zwłaszcza jak naprawiłem termostat. Wydajne dmuchawy. O klimie nic nie powiem bo u mnie nie działała.
W krótkim modelu z którym byłem 6 lat zadziwiająco dużo. Siedzenia ustawione w systemie teatralnym- tył wyżej a przód niżej. Daje to sporo przestrzeni na nogi na tylnej kanapie. W krótkiej wersji problematyczne było zajęcia miejsca z tyłu. Ale jak sie upakowaliśmy to było wygodnie. Dla mnie nieco za mała regulacja fotela kierowcy. Zawsze było za blisko dla mnie ponieważ mam 187 cm wzrostu.
dawało radę.
no cóż wszystko zależy od stylu jazdy. Moje prędkości nie były za duże do 110 to mieściłem się w 8 litrach na 100. a jak chciałem szybciej to i 15 wciągał.
do przyjęcia.
Brak
Moje auto było po przejściach. Wiec wszelkie problemy mnie nie zdziwiły. Po naprawach zawieszenia przedniego, wymianie gumek wszelkich na sztywniejsze, turbiny i pompy wtryskowej do końca jego kadencji nic się nie zepsuło. Turbiny padają przy przebiegu 250 tys km. Pompy różnie ale będzie czuć ropą i będą problemy z rozruchem. W zawieszeniu tylko łożyska są słabsze i końcówki drążków.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 i TDi 125KM 92kW [l/100km]

10,1