Ocena kierowcy - Nissan Terrano II

fkuzi555, 10 lat temu
Silnik 2.7 TD 100KM 74kW
Rok produkcji 1995
Nissan Terrano II 2.7 TD 100KM 74kW 1993-1996 - Oceń swoje auto
Silnik : Najbardziej elastyczny jakim jeździłem. Ale wyprzedzania nie polecam, chyba że widać na kilometr
Karoseria : nadkola troszkę ruda zżerała
Zawieszenie : nasze drogi + kawał opony to nie jest dobre połączenie
Przejechane na tym aucie mam około 40 000km w ciągu 4 lat. Ogólnie jestem zadowolony z samochodu. Troszkę brakuje mocy, nie ma takiego depnięcia jak było w Ferozie, ale masa robi swoje. No i ten samochód u mnie to wół roboczy i nei służy do ostrej jazdy
Bez szału jeśli chodzi o moc, ale elastyczność super... od 35km/h do końca na 5 biegu. Moment też super i czuć to zwłaszcza przy holowaniu czegoś. Troszkę za krótka jedynka wg mnie.
Czasem haczy się wsteczny i trzeba delikatnie ruszyć w przód, żeby wskoczył. Poza tym - bez zastrzeżeń.
Jak na terenówkę z tych lat - jest naprawdę fajnie. i ten skręt... jak miejskie autko
Wysoko się siedzi, więc widać sporo. szyby małe nie są, więc widać wiele w każdą stronę. łatwo wyczuć szerokość samochodu, troszkę gorzej z długością
Tu nie ma co być ergonomiczne :) chyba, że mówimy o tych 4 przyciskach na desce + regulacja nawiewów :) Troszkę niefortunne umiejscowienie włącznika "halogenów"
Klima - chłodzi. W zimie - jak sie zagrzeje, to grzeje sensownie. Ale taki silniczek chwilę się rozgrzewa. No i nie wiem, czy to wada mojego egzemplarza, ale w lecie przy dłuższej jeździe zaczyna "dmuchać" gorącym powietrzem do środka w okolicy lewarka... ale naprawdę gorącym...
Z przodu - przy moim prawie 190cm spokojnie się mieszczę i za mną mniejsza osoba też siądzie. Trochę trudne zajmowanie miejsca z tyłu.
Tutaj nie ma się do czego przyczepić. Przy większych prędkościach huczy, bo huczeć musi przy "aerodynamice" tego sprzetu, którą można porównać do aerodynamiki szafy...
Na gumach takich jak z fabryki... 225/75/15 - akceptowalnie. Około 9,5-10l/100km. Na 255/60/15 - około 10,5-11l. Teraz stoi na 31 10.5 R15 (trza ciąć i to nie tylko plastiki, zeby weszły - więc uwaga!) iii poniżej 13-14l ciężko zejść w normalnym cyklu mieszanym. Koszty części - niektóre strasznie drogie (np reflektory do wersji europejskiej), ale pozostale części, które musiałem zmieniać - bardzo OK.
Koszt zakupu - niewielki. Wole to, niż samuraja czy UAZ-a. W tej kasie ciężko o coś lepszego
Przez 4 lata popsuło się z drobiazgów: -przełącznik do otwierania prawej szyby -wydech - ale jak kupiłem, to już było sito. Od 3 lat się trzyma -urwała się regulacja nawiewów, a dokładniej temperatury -odkręcił się filtr oleju w silniku -"zbiły" się gumy pod karoserią -jeździ po naszych drogach, więc zawieszka trochę dostaje. Gałki, sworznie, końcówki itp to norma.
- Klima się popsuła... Tzn prawdopodobnie rozszczelniła - przytarta turbina przez poprzedniego właściciela. Po regeneracji przeleciała już 40000km i nic się nie dzieje. po zakupie wszystko porobione i od 4 lat bez poważnej awarii, która unieruchomiła by auto (z wyjątkiem odkręcenia się filtra oleju i ew problemów z odpaleniem w zimie, ale do -18 spokojnie dawał radę)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.7 TD 100KM 74kW [l/100km]

11,0