Ocena kierowcy - Nissan Titan

mandrax, 13 lat temu
Rok produkcji 2005
Nissan Titan 5.6 305KM 224kW 2004-2015 - Oceń swoje auto
Karoseria : Duży, wewnątrz, zewnątrz, pakowny, ładny, porządny samochód. Japońska precyzja, amerykańska wygoda.
Bardzo dobry samochódm jestem z niego zadowolony, rozpatruję zakup za pare lat takiego samego tylko oczywiści młodszy rocznik.
Co tu wymagać, to jest pickup w amerykańskim stylu, warczy i buczy, słychać go z daleka, ma solidnego kopa, więc wszystko w jak majlepszym porządku. W porównaniu z Dodgem RAMem czy Fordem F150 to i tak jest ciuchutki, jak ktoś się decyduje na tego typu samochód to niech nie oczekuje pracy jak w cinquecento.
Dałem \"dobrze\" bo mam za małą skalę porównawczą jak chodzi a automaty. Jeżdżę tym już ponad 2 lata i trochę czasem mi brakuje manualnej skrzyni. Poza tym jak dla mnie skrzynia się wywiązuje z obowiązków
Jak każdy pickup z lekkim pustym tyłem ma tendencje co zarzucania tego tyłu na zakrętach przy mokrej czy śliskiej nawierzchni, zwłaszcza kiedy dociśnie się gazu. W zimie polecam dociążyć tył wagą około 120-150 kg. Poza tym bez zarzutu.
Mimo dużych luserek bocznych, czasem wydaje mi się, że martwy punkt jak dosyć duży, zwłaszcza kiedy próbuje przemknąć bokiem jakiś niski pojazd.
Duży pickup wymaga pewnych umiejętności prowadzenia, nie jest to samochód dla początkujących kierowców, lub takich którzy maja pewne niedociągnięcia w ocenieniu odległości, szerokości, długości, zwłaszcza w wąskich uliczkach, ciasnych parkingach itp. To samochód typu full-size, nie wszędzie wjedzie i nie każdy może go prowadzić.
Bez żadnego zarzutu, Mimo wielkiego silnika samochód nagrzewa się bardzo szybko, równomiernie.
Przód bez żadnej dyskusji i w przypadku KING CAB i CREW CAB, tył... no cóż ja mam KING CAB i z tyłu nie jeżdżę i dzięki bogu. Miejsca dla drobnej osoby, dzieck.. to wszystko. W CREW CAB widzialem że jest naprawdę przyzwoicie.
Ten samochód nie jest po to by był cichy, moc tego samoch i słychać i czuć. Zadarzało mi się jednak przybywać w dużo głośniejszych osobowych samochodach z wiele mnijszymi silnikami i mniejszej mocy.
Rewelacja, to zdecydowany król zużycia paliwa w klasie pickupów typu FULL-SIZE. Żadnego porównania nie ma nawet to Dodga RAMA, F150, czy sliverado. Nawet Tundra też tu uzyskuje gorsze wyniki.
Cena jak cena... nie jest to samochód dla najbiedniejszych. Uważam, że wart jest ceny w dolarach w USA, ceny w Polsce zależą od mentalnośći i potrzeby zysku osoby któa sprzedaje.
Pewną niedogodnościa są amerykańskie światła. Z przodu ciągle palące się żółte kierunkowskazy co z daleka informuje policjanta że auto jest amerykańskie i na 95% ma niedozwolone symetryczne światła, z tyłu brak żółtych (wymaganych) kierunków. nawiercanie lamp, przeróbki z czasem zaczynaja owocować dostawaniem się powietrza i śniedziem lamp i z przodu i z tyłu. Jeżeli nie chcemy przerabiać lamp to na badaniu diagnostyczny dobry pan musi torche przymknąć oko na zapalone dwuwłóknowe kierynki z przodu i symetrycne lampy. Tył łatwo przerobić, w światła cofania wstawia się żółte żarówki. itp, itd, poza tym ok.
Nie dotknęły mnie poważne usterki

Pb - zużycie paliwa dla silnika 5.6 305KM 224kW [l/100km]

17,1