Ocena kierowcy - Nissan Xterra II

Tom, 3 lata temu
Silnik 4.0 V6 261KM 192kW
Rok produkcji 2007
Nissan Xterra II 4.0 V6 261KM 192kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
super auto, po złożeniu tylnich siedzeń wchodzi materac 140x200 więc nie trzeba brać ze sobą namiotu; w egzemplarzach do 2010r. trzeba pamiętać o wymianie wadliwej chłodnicy zespolonej z chłodnicą automatu albo o pominięciu chłodnicy automatu (well known issue); ja zrobiłem obejście + dołożyłem dodatkową chlodnicę skrzyni; auto nie jest kanapowcem, ma swój pazur; bezawaryjne; auto uniwersalne - 4x4 działa elegancko, automat zmienia biegi bardzo płynnie; auto na ramie, z tyłu resor; super auto, części eksploatacyjne tanie
daje rade, czasem kierowcy osobówek przecierają oczy; ma zapas mocy, niezły moment obrotowy
5-cio biegowy automat wsadzony do Xterry jest w pierwszej 10tce; praktycznie zmianę biegu można zauważyć tylko na obrotomierzu
mam wrażenie, że trochę za delikatna na to auto
założyłem kamerę cofania ale praktycznie nie używam, siedzi się wysoko; widać duuużo
no nie jest to kanapowiec
chłodzi baardzo szybko i z dużą skutecznością
z tyłu 3 osoby nie mają dużego komfortu, reszta ok
cicho
no gdyby nie chlał tyke PB ... no ale te 4 litry trzeba nakarmić; najmniej w trasie to 10.5l ale potrafi przy ciężkiej nodze 20 łyknąć; reszta kosztów utrzymania na poziomie Skody Octavii
wymiana tłumika końcowego (ale po 12 latach miał prawo), bypass chłodnicy; czujnik poziomu paliwa; tpms (ale po tylu latach baterie w czujnikach to normalne); więcej grzechów nie stwierdzono
brak

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.0 V6 261KM 192kW [l/100km]