Ocena kierowcy - Opel Adam Hatchback S

Opel Adam Hatchback S 1.4 Ecotec 150KM 110kW 2015-2019 - Oceń swoje auto
Inne : Audio z głośnikami Infinity
Karoseria : Jakość lakieru
Przeniesienie napędu : Przyjemność z jazdy
Wg mnie to najbardziej niedocenione auto ostatnich lat! Wygląda świetnie, jakością nie odbiega od najlepszych i mimo, że jest trochę jak wyciągnięte z bajki to nie sprawia wrażenia przerysowanego. Co więcej, wg mnie zdjęcia nie oddają tego jak wygląda na żywo, tutaj mam na myśli przetłoczenia - próżno szukać takich u konkurencji. Mój egzemplarz jest koloru białego z czarnym dachem i czerwonymi lusterkami i czerwonym grillem. Lakier prezentuje się jak po detailingu -świetna robota Opel! A co do reszty? - prowadzi się jak małego rasowego sportowca, a przy tym o dziwo komfortu nie brakuje (koła 225/35R18). Auto dla 2 osób nawet wysokich, tylne siedzenia to tylko formalność (zakupy). Mam prawie full wyposażenie, ale o jednym muszę jeszcze wspomnieć - zestaw głośników Infinity z subwooferem w bagażniku- jeśli Cie stać, to się nawet nie zastanawiaj! Peterda:) aaa no i wg mnie silnik brzmi trochę przyjemniej niż na filmikach z youtube:) Podsumowując: Opel Adam S to w pełni przemyślane auto i wyraźnie widać, że projektanci nie odpuścili na żadnym polu. Jak masz fajnego Adama - wrzuć mi kilka fotek na maila (opel.adams@yahoo.com). Dodam go do konta na insta (https://www.instagram.com/opel_adam_s_polska/?hl=pl).
Fajnie ciągnie od dolnych obrotów - uczucie jak w dieslu, brzmi przyjemnie i mimo aż/tylko 150KM na razie nie chce więcej bo śmiga jak szalony. Spalanie mogłoby być odrobinę niższe, ale może się dotrze... a może nie;)
długość skoku lewarka i łatwość wbijania biegów - na piątkę z plusem. Odejmuję gwiazdkę za opinie o skrzyni M32 bo podobno to trochę wadliwy twór. Ma słabe jedno z łożysk, a jego uszkodzenie, prowadzi do uszkodzenia gniazda i konieczności wymiany obudowy + łożysko. Ta wada ciągnie się za skrzynią już od jakiegoś czasu, wiec mam nadzieje, że coś poprawili w nowszych modelach.
Zawieszenie to świetny kompromis sportu i komfortu, da się jeździć na opcjonalnych 18" bez szczególnych wyrzeczeń. Oczywiscie wielkie wyrwy wybiją nam zęby. Co do układu kierowniczego to słyszałem dużo opinii o tym, że jest nieprecyzyjny i nie daje żadnych informacji kierowcy, ale dotyczyło to zwykłych Adamów. W ESCE jest super, do tego jest progresywne, przez co daje ogromną pewność przy dużych prędkościach i swobodę na parkingu.
na 6!!! Przetłoczenia, specyficzny słupek C zakryty szybą, no i lakier bajka:)
Nie jest to Daihatsu Charade, ale żaden element konstrukcyjny nie ogranicza widoczności. Bez czujników parkowania da się żyć, a z oknem dachowym nawet gwiazdy zobaczymy.
Ogrzewanie, klima, podgrzewanie siedzeń, lusterek, kierownicy wszystko proste, intuicyjne i na swoim miejscu. Obsługa radia z wyświetlaczem IntelliLink 4.0 bez najmniejszych zarzutów. Jedyny minus to komputerek przy liczniku - mało intuicyjny, przestarzały, ale wszystko w nim jest, wiec gwiazdki nie zabieram.
Polecam pakiet zimowy z podgrzewanym kołem kierownicy i siedzeniami! Wentylacja ok.
Jeśli kupujesz auto mniejsze od Corsy to teoretycznie nie możesz liczyć na przestrzeń. Opel zrobił jednak coś znakomitego. Zaprojektował kabinę tak, że z przodu jest miejsce dla dwóch drągali, ale do tylu nie wejdzie prawie nikt. To jednak nie koniec świata, bo jeśli będziesz musiał to przesuniesz trochę fotele i nawet 2 niższych chłopów wtedy się zmieści. Nie mniej jednak na co dzień , trasy krótsze i dłuższe jest to auto dwuosobowe, ale za to z pełnym i zaskakującym komfortem i przestrzenią.
S jak sport - więc lekki pomruk słychać, ale to akurat atut.
Jeżdzę głównie po mieście z cięższą nogą, poza tym mam dopiero 1000km przebiegu. Spalanie średnie 9,4l/100km. Trasa nie wiem, spokojniejsza jazda po mieście to około 8,5l/100km. Mówią, że może troche spadnie jak się dotrze
Zawsze mogłoby być taniej ale mam w nim prawie wszystko. Konkurencja bywa okrutniejsza.
Jest nowy i nic złego się nie dzieje
Na razie wszystko ok

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 Ecotec 150KM 110kW [l/100km]