Ocena kierowcy - Opel Calibra

PANCERNA WYTRZYMAŁOŚĆ, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1991
Opel Calibra 2.0 i 16V 150KM 110kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Niezawodny samochód za śmieszne pieniądze!Jeśli jesteś młody tak jak ja i szukasz dobrego niezawodnego samochodu który mało pali i zawiezie Cię bezproblemowo z punku A do B to Calibra 16v to idealny wybór.Ja zakupiłem 3 lata wstecz za 3 tysiące i nigdy nie odmówił mi posłuszeństwa.Naprawdę jestem mile zaskoczony bo to świetny samochód.Nigdy nie ma problemów z odpalaniem nawet w siarczyste mrozy odpala bez żadnego problemu.W calibrze 16v połączono dynamikę z ekonomią mi spala 6.5l/100km w trasie a w mieście zadowala się 7 litrami LPG.W przypadku Cali nic się nie naprawia wymieniasz tylko to co zużyte.Zero stukania czy pukania.Blacha bardzo dobra jak na 20letnie auto.Posiadając Cali możesz spać spokojnie.Auto ma dobrego kopa.W środku bardzo wygodne fotele i ogromny wręcz bagażnik.To według mie najwygodniejsze Coupe lat 90-tych i najbardziej ekonomiczne zarazem.Jazda tym samochodem dla mnie to czysta przyjemnośc aż,żal mi wysiadać a sylwetka działa na dziewczyny:)Kierownica pomimo przebiegu 450tys nie wytarta jakośc wykoniania na najwyższym poziomie nic nie powycierane nie zniszczone pomimo lat!To bezkonkurencyjne auto.Niestety,ale takich trwałych aut jak Cali 16v już nie robią.Więc jeśli chcesz kupic Cali 16v to polecam nie ma sobie równych.
Kolejowa wytrzymałość.Naklepane ma 150tysięcy a kultura pracy i spalanie jak w nowym.Dynamika i ekonomia w jednym!!
Zero kłopotów,biegi wchodzą jak masło.
Wspaniały!
Bardzo dobra wbrew pozorom.Jak cofałem Carismą to dopiero był kłopot,ale Cali to co innego,
Deska od Vectry,ale wszystko na swoim miejscu!
Dobrze chłodzi latem,zimą bardzo szybko się nagrzewa.
Chyba najwygodzniejsze Coupe lat 90-tych!Fotele bardzo wygodne duzo miejsca z przodu i z tyłu.
Mam seryjny wydech i nie nażekam nie jest tak głośno,ok.
6.5l/100km w trasie w mieście pali mi 8 litrów LPG!Ekonomiczne autko...
Prze 3 lata użytkowania nigdy nic.
Nigdy nic się nie psuło

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 150KM 110kW [l/100km]