Ocena kierowcy - Opel Calibra

IZA, 11 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 150KM 110kW
Rok produkcji 1990
Opel Calibra 2.0 i 16V 150KM 110kW 1990-1994 - Oceń swoje auto
Silnik : 16V GÓRĄ!NIe ma sobie równych dynamiczny i ekonomiczny oraz niezawodny.
Ładny ekonomiczny bezkolizyjny samochód który ma duszę i charakter,jest wierny właścicielowi jeśli ten o niego dba.Ekonomiczny bo pali 7 litrów LPG w trasie.NAwet znajomi mi nie dowierzają,że Cali może tak mało palić,otóz wszystko zalezy jak ktoś umie jeżdzić tym autkiem.Mi akurat Golf 3 palił 10 litrów gazu.Bezkolizyjny ponieważ przez cztery lata nigdy nic się nie popsuło nawet elektryka nigdy nie zawiodła,a to przecież autko z 1990 roku pierwszy wypust.Ładny bo przyciąga uwagę przechodniów.Dodam,że jest to czysta seria,nie toleruję tuningu.Blacha bardzo dobra wbrew niektórym opiniom o Calibrze,bo jak go kupiłam to był w super stanie blacharskim i do te pory rdzy nie widać,ale ja samochód garażuje zimą pewnie dlatego Calinka woogule nie koroduje.Calibra to też wygodne autko bo jak porównać z Golfem 3 to w Cali jest znacznie więcej miejsca z przodu i z tyłu,fotele w Calibrze są bardzo wygodne.Jazda tym autkiem to dla mnie czysta przyjemnośc,świetnie pokonuje zakręty po prostu super.To auto nie ma żadnych wad,nigdy się nie zepsuło mimo sędziwego wieku:)Polecam go z czystym sumieniem wszystkim którzy chcą fajne niezawodne autko które mało pali.Co do przyspieszenia to powiem tyle chodzi jak burza,udało mi się wycisnąc 220km/h!!Wszystkie BMW zostają w tyle.Więc jeśli jesteś młodym kierowcą młody internauto bądż internautko i planujesz zakup pierwszego samochodu to Calibra jest autem idealnym dla młodego kierowcy.
nie idzie zajechać tej jednostki,odpornośc na przebieg,ekonomiczny i zrwyny nic dodać nic ująć,idealna Niemiecka konstrukcja.
Idealna,w takim starym aucie skrzynia powinna juz dawno się posypać,ale tu jest odwrotnie każdy bieg wchodzi jak masło,nie ma zgrzytów nic.Biegi wchodzą jak w rocznym aucie.Super
Idealnie
Oj bardzo dobra,jak miałam Golfa 3 to dopiero był problem z cofaniem itp,ale w Cali widocznośc super,wszystko widać.
Pomimo,że deska rozdzielcza zapożyczona od Vectry wszystko jest na swoim miejscu i pod ręką.Plastiki dobrej jakości solidnie wykonane!
Super!Zimą w ekspresowym tempie się nagrzewa,a latem klimatyzacja chłodzi jak trzeba,nawet jej nabijac nie musiałam.
Zdecydowanie więcej miejsca niż w Golfie 3.Bardzo wygodnie się siedzi w tym autku,fotele bez porównania wygodniejsze niż w Golfie 3!
Może być,mam zamontowany seryjny wydech:)
No tutaj to wielkie brawa dla Calinki.Trasa 7 litrów LPG,miasto ok 8 litrów LPG.Zaskakująca ekonomia,znajomi niedowierzają,że tyle pali:)
Nie ma lepszego samochodu w tej cenie.Cali 4 ever:!
W Cali nie trzeba nic naprawiać,przez cztery lata od zakupu nic się w nim nie popsuło,nawet elektryka w pożadku nigdy nie szwankowała odpukać!
Oczywiście żadnych!!!

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 150KM 110kW [l/100km]