Ocena kierowcy - Opel Calibra

MARCIN, 13 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1992
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : podatność na na modyfikacje jednostki napędowej
Karoseria : gdzieniegdzie małe bombelki korozji naszczęscie nie rosną
Zawieszenie : ale jest i tak ok
Inne : brak
Nikt nie kupuje tego auta by jeżdzic zgodnie z przepisami,jak się kupi doby egzemplażz bedzie super a jak się kupi sztuke tanio to bywa różnie,trzeba dbać o każde auto,calibra to pakowne coupe,wmiare ekonomiczne i szybkie a ci co mówią ze 2.0 8v to mulasty silnik nie widzieli zdowej stuki co potrafi, moja sztuka na autobanie rozkręciła się do 238 według nawigacji.moja jest lekko dłubnięta ale warto było wydać te pieniądze frajda wielka.Autko ma swoje lata wiadomo,dużo ludzi mówi ze cali to jest taka vecta zwykłe auto niezgadzam się z tym podam przykład civic i crx to też to samo silniki i deska,wiem jedno napewno nie sprzedam jej szybko będe ją trzymał,to auto to już powoli legenda ,tak naprawde każdemu się podoba, ale jedynie seria bo coniektóży takie cuda porobili ze płakać się chce
po pół roku z golfem miałem go dosyć choćby ze względu na korozje z cali nie miałem takich problemów.To jest moja 2 calibra pierwsza była mocno zmęczona zyciem ale i tak była świetna,Długo szukałem i znalazłem,silnikowi troche brakowało mocy z początku niemógł sobie poradzić z 1.6 golfem 3kumpla który ma 75km nędza, cali nie pobierała oleju ,przyczyną był wyślizgany wałek rozrządu.w necie znalazłem coś o tuningu wymieniłem panewki na wszelki wypadek i planowanie głowicy o 0,7mm wałek rozrządu z 18e,kolektor wydechowy z 16v oraz wydech 2 cale bez kata,kolektor dolotowy lexmaul,wtryski z ecokibla i odziwo potem to już lata zaje....e. zbytnio niemiałem z kim wypróbować ale calibre 2.0 16v ecotec i fiata brawo 1.8 objężdzam bez problemu
kupiłem ze sportowym zawieszeniem obniżona troche jest strasznie twardo i na nierównościach podskakuje
sport wjednym słowie
grzeje extra już po 2/3 kilometrach
na seryjnym wydechu było super a teraz jak łupne to masakra
nie jest zle srednio 9-10 l pb
różnie to wygląda tanie są trupy a o drogi szmelc też nie trudno
mam ją 4 miesiące narazie zadnej awari
narazie nic