Ocena kierowcy - Opel Calibra

misiocha92, 9 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1993
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Po pierwsze, że kiedyś je będę mieć po drugie to jak radzi sobie z oporami powietrza. Styliści wiedzieli co robią :)
Inne
Karoseria : niestety rdza w paru miejscach
Od wielu lat Cali była i jest moim marzeniem, zawsze podobała mi się jej aerodynamiczna linia. Duże zgrabne Coupe - czego chcieć więcej :)
Opel to raczej nic nowego, że czasem lubi sobie pocieknąć z pod pokrywy zaworów. Poza tym jak na tak ciężką budę 2.0 8V radzi sobie całkiem dobrze - przyspieszenie 10s do 100 dla mnie zadowalające.
Pracuje dobrze po uszczelnieniu. Narzekać nie mogę, w razie większej awarii wymiana nie straszna, bo to nie wielki koszt.
Znajomi, którzy się nią wozili byli zachwyceni jej prowadzeniem, dla mnie przydałoby się troszkę Cali usztywnić.
Widoczność bardzo dobra wg mnie, patent na ciemną szybę to założone czujniki cofania przez poprzedniego właściciela.
Tu można by parę rzeczy zmienić, źle umiejscowiony przełącznik od szyb (niewygodne korzystanie), panel sterowania nawiewem też mógłby być trochę inaczej rozwiązany.
Mogłaby lepiej grzać zimą, klima za to chłodzi baaardzo.
Miejsca jest bardzo dużo z przodu jak i z tyłu. Dobra opcja z regulacją wysokości foteli, tylna kanapa dobrze wyprofilowana siedzi się wygodnie.
Jak na auto z drzwiami bez ramek, wyciszenie jest świetne. Przy 120 coś tam czasem gwizdnie, tyle że inne auta z drzwiami z ramkami też się potrafią odezwać. Głośniej się robi przy 180km/h w górę.
Przez moje fanaberie utrzymanie Cali trochę kosztuje, choć jazda nią w lpg jest tańsza niż Fiestą 1.1 w czystej benzynie.
Jakość do ceny idealnie się równoważą. Choć radość z posiadania Cali jest warta każdych pieniędzy :)
Zdarzają się są drobne i czasem irytujące. W końcu auto wyjechało z salonu 21 lat temu :)
Poważnych usterek brak. Poważnie się nie psuje tylko drobne usterki z którymi walczę.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]

11,3