Ocena kierowcy - Opel Calibra

Konatowyć, 9 lat temu
Silnik 2.0 i 8V 115KM 85kW
Rok produkcji 1995
Opel Calibra 2.0 i 8V 115KM 85kW 1990-1997 - Oceń swoje auto
Inne : Tańszego auta w serwisowaniu nie znam nie licząc cieniasa ale on się psuł non stop.
Karoseria : zaraz jak kupiłem dałem wstawić repera-turki błotników i po problemie do tej pory
Układ elektryczny
Inne
Auto ma swoje wady i zalety jest naprawdę przyjazne ściąga spojrzenia przechodniów bo dziś spotkać ładną seryjną calibrę to coś. Największa wada tego auta to nisko osadzony fotel ciężko się wsiada wymaga gimnastyki ale wejście na tylne siedzenie wymaga jeszcze techniki wsiadania to tylko dla młodych jak moi rodzice wsiadali do tego auta to było jedno wielkie narzekanie. Jak kupiłem auto dałem naprawić purchle w nadkolach i od tego czasu nie ma żadnego problemu z rdzą nie jedno auto w ocynku ma gorsze blachy.Największy plus tego auto to kolor żółty jeszcze nie spotkałem drugiej takiej poliftowej w tym kolorze jedno wiem na pewno że ma u mnie dożywacie .
Silnik 8v to jest prawdziwy wół roboczy prawdziwy pancernik zero awarii jedyne problemy stanowił alternator. Jedyny minus to sła dynamika na wysokich obrotach wiadomo 16v to nie jest ale duł ma naprawdę mocny prawie jak 100 konny ropniak
Mimo tylu lat a tu jest świetnie biegi wchodzą lekko i bez zgrzytu .Małe ale można mieć do długich skoków lewarka.
zawieszenie w którym zmienia się tuleje a nie wahacze a do tego potrafi bardzo dużo wytrzymać. Prowadzi się pewnie i jest bardzo komfortowo jak na Coupe nawet zbyt miękkie ale jak zamontowałem sportowe zawieszenie to po dwóch tygodniach wymiękłem i zamontowałem serie było zbyt twardo auto zamiast się pewnie trzymać zaczęło podskakiwać według mnie prowadziło się gorzej u mnie asfalty są słabej jakości .
Jest naprawdę ok grzeje naprawdę mocno ale z nawiewu na środku deski wieje zawsze zimnym co według mnie jest mało fajne a inna kwestia to zimom powyżej 150 km/h jak się jedzie trzeba zasłonić chłodnicę bo temperatura wody potrafi spaść prawie do zera a co za tym idzie z nawiewu leci zimne zamiast ciepłego dodam że termostat jest sprawny działa prawidłowo
Naprawdę ok to auto na 4 osoby jest naprawdę dobrze jedynie z tyłu dach jest trochę nisko dla pasażerów powyżej 180 cm jest na dziurach mało fajnie
Cicho to na pewno nie jest ale głośno też nie przy dużych prędkościach trochę gwiżdżą szyby
Na gazie jest naprawdę tanio , części kosztują bardzo tanio i są dostępne z miejsca przeważnie
Dałbym doskonale ale kupić dziś zadbaną calibrę nie jest tak łatwo . Z drugie strony widać że te auta już nie tanieją ich cena rośnie tanieją tylko śmietniki
Jak na tak stare auto to spoko jakieś drobiazgi od czasu do czasu wiadomo nie jest to nówka ale auto w drodze stanęło tylko raz jak zdechł alternator
zero problemów

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 8V 115KM 85kW [l/100km]