Ocena kierowcy - Opel Calibra

Wodnik, 15 lat temu
Silnik 2.5 i V6 170KM 125kW
Rok produkcji 1994
Opel Calibra 2.5 i V6 170KM 125kW 1993-1997 - Oceń swoje auto
Silnik : Gdybym miał kupić jakieś inne auto na pewno był by to Opel .
Karoseria : Jak to w oplach tył nadkola
Silnik : 2.5 V6 super silnik drogi w utrzymaniu mam tu na myśli np.wymiana rozrządu
Układ elektryczny : Skomentuj tę usterkę...
Uwielbiam to auto chociaż młody już nie jestem rodzina mi się powiększyła ale to mi nie przeszkadza innego auta nie chcę przydał by się tylko nowszy rocznik nic więcej
Niezawodny silnik pod warunkiem że się dba o niego dobre osiągi gorzej z elastycznością prawdziwa jazda zaczyna się od 4000 tys.obr.
Powinny być trwalsze i bardziej wytrzymałe skrzynie ale to zależy od charakteru jazdy danego użytkownika
Dobrze się prowadzi nie mam zastrzeżeń oczywiście jak ktoś wchodzi w ostry zakręt z dużą prędkością np. powyżej 140 km/h to może zaliczyć drzewko lub glebę a tego nie życzę
Dobra
Po zmianie termostatu to po prostu rewelacja
Dużo miejsca nawet jadą w 4 osoby średniego wzrostu można wygodnie jechać dalekie odcinki
Mogło by być lepiej przy wyższych prędkościach
Spalanie oscyluje w granicach 10-11 litrów w mieście ale na paliwie 98 na 95 to już około 14-14.5 Trasa w zależności od stylu jazdy od 8 tak od 140-180 10 litrów jazda z prędkościami lekko ponad 200
Ni gdy autko mnie nie zawiodło a jezdzę modelem Calibrą od 11 lat .
Prawie 7 lat 2.0 8v super silnik niezawodny itp. Od 4 lat 2.5 V6 spisuje się dobrze chociaż 2 razy mnie zaskoczył rozpadło się sprzęgło wydatek 1300 zł. wraz z robocizną i padła skrzynie dokładnie bieg 3 i 4 koszt samej skrzynie 700 + 500 wymiana.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i V6 170KM 125kW [l/100km]

14,0