Ocena kierowcy - Opel Combo C Tour

paniczkamil, 8 lat temu
Silnik 1.6 ECOTEC 87KM 64kW
Rok produkcji 2003
Opel Combo C Tour 1.6 ECOTEC 87KM 64kW 2002-2004 - Oceń swoje auto
Karoseria : Ocynk i ogrom miejsca + płaska podłoga przy złożonych siedzeniach.
Minusów nie widzę poza drzwiami tył - ich łączenie jest na środku i nic nie widać we wstecznym lusterku.
Spalanie bardzo niskie, dynamika wystarczająca. 180km/h pojedzie
Elegancko dopasowana. 100km/h = 2100rpm
Trzyma się dobrze drogi ale dopiero po zmianie kół na 16" i opony 205/40/16 - lecisz szybciej niż osobówka w zakręcie. Na seryjnych 14" trzeba unikać gwałtownych manewrów.
Doskonale oprócz widoczności przez tylne drzwi.
Większa i PŁASKA paka po zlożeniu siedzeń - największy bagażnik z Berlingo, partnera itp - tylko Doblo ma większy ale za to boła blacha a w Combo elegancji welur i plastikowe schowki.
Klima działa elegancko a zimą szybko się dogrzewa.
Extra tylko brakuje podłokietnika. Ładuję się ja,zona, dziecko w foteliku, pies, wózek nie złożony, spacerówka złożona i bagaże na weekend i pies spokojnie śpi sobie w bagażniku(45kg bydle) - miejsca dużo
Ja mam szerokie opony na niskim profilu - troche szumią, zawias w bdb stanie to i nic nie stuknie ani nie puknie.
Spalanie rewelacja. Piszę REALNE wyniki na dobrej sekwencji(osobne wtryski na każdy cylinder, 8mm miedź, wężyki max 10cm itd - 3600zł założenie ale lepszego wypasu nie ma). Trasa jadąc do 90km/h pali około 7L(często załadowany w jedną stronę po 300kg), miasto spokojnie 9, max miasto 11. Trasa szybko 9-10L. Warunek - dbać o instalacje - co 10kkm filtry itp. W 3 m-ce zrobiłem prawie 40kkm - ŻADNEJ awari. Moje najlepsze auto póki co. Mówią, że mało miejsca i że mniejsze od Berlingo itp - BZDURA - przy złożonych siedzeniach czy w Combo czy Berlingo Combo w Combo jest 30cm dłuższa paka. PŁASKA paka bo w Berlingo fotele sterczą 35cm ponad linie bagażnika jak są złożone. Bagażnik przyjemniej wykończony niż w Doblo(nie ma gołej blachy) i są praktyczne schowki w nim a nie się po podłodze wala wsio jak w ww. Fiacie. Uwierzcie, że przewertowałem MASĘ ofert i oglądalem masę aut z typu Combo,Berlingo,Partner,Cubo i Doblo ---> Combo jednak najlepsze.
Najlepszy wybór dla rozdziny 2+2 albo 2+1+pies jak w moim przypadku.
Brak.
3 m-ce jazdy - ponad 45kkm i ZERO awarii.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 ECOTEC 87KM 64kW [l/100km]

8,7