Ocena kierowcy - Opel Commodore C Kombi

Silnik 2.5 E 130KM 96kW
Rok produkcji 1981
Opel Commodore C Kombi 2.5 E 130KM 96kW 1981-1982 - Oceń swoje auto
Brzydki , kanciaty wygląg,
Silnik już trochę zajechany, dokładnie 108 razy do Dortmundu i spowrotem (Elbląg) z towarem. Przyspieszenie nadal bardzo dobre, prędkość maksymalna (po remoncie tj. wymiana uszczelek,popychaczy,płynów,oleju,zawieszenia,wałka roz. itp.) w niemczech,latem na Autobahn-ie to około 225km/h, dalej się bałem bo buda lekko się sypie
Serwisowana, zmiana oleju 4 razy w roku, uszczelniona, bez awarii od 1990 ( wtedy wybijało 1 bieg)
Ciężki samochód, zwłaszcza z towarem, nie wynosi z zakrętów nawet przy 100km/h, zwrotność lekko za słaba zwłaszcza przy ostrych skrętach w lewo
Duże szyby, to atut, zwłaszcza przednia i boczne kierowcy
Samochód mam na amortyzatorach i sprężynach Monroe czy coś takiego, zmieniam niestety raz w roku, opony Fulda 195, kabina wyciszona (komponenty od Diesla) i pianka w podłodze, drzwiach,dachu , nadkolach i progach. Bardzo cichy ... Po tuningu wyciszenia mogę przyznać że jest cichszy przy 100km/h na 4 biegu niz kolegi Mercedes 124 Diesel przy tej samej prędkości
Wentylacja i ogrzewanie nigdy nie było naprawiane1 Bardzo ciepłe autko, szybko nabiera temperatury. Sprawdzane w Rosji przy -35C.
Z uwagi na fakt że to auto jest wielkie, jest sporo miejsca. Przy wzroście 185 cm i 100kg mam full luzu
Standartowe jst do kitu, dlatego uzyłem kitu i pianki, teraz to bomba
No niestety, by zyskać trzeba stracić. Tu jest okropnie. W mieście 13-17L/100 , trasa (przy 130km/h) 10-12l, trasa (180km/h) 18L. Latem. Zimą??? Nie piszę...
Cena??? 8700DM w 1986r jako używany, jakość jak na tamte czasy (1986)?? W porównaniu do polonezów, fiatów, Wartburgów był to dosłownie Ferrari... fakt, nie można było tym zaszpanować dopóki nie było w stacjach bezołowiówki!!!! Tylko na tym szedł jak burza. Stara, niebieska całkowicie go muliła. ledwo przeżył. może pompa od tego poszła do lamusa....?
Nic nie stuka, nie puka, nie psuje się. Zamki,klamki,siedzenia,lusterka,elekrtyka... od nowego nie naprawiane.
pompa paliwowa. Nie mam pojęcia co się stało... Wymieniona w 1989 na nową i do dziś Ok.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 E 130KM 96kW [l/100km]

12,1