Ocena kierowcy - Opel Crossland/Crossland X Crossover

Jachimowicz, 3 lata temu
Rok produkcji 2019
Opel Crossland/Crossland X Crossover 1.2 82KM 60kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Inne : Największym i chyba jedynym atutem tego auta jest ekonomiczność pod względem spalania.
Układ hamulcowy : Szybko padły klocki hamulcowe.
Osobiście odradzam zakupu tego samochodu. Auto bardzo głośne w środku. Przy prędkości powyżej 100km/h wręcz huczy i na dodatek zaczyna żyć własnym życiem (słaba przyczepność, podatny na podmuchy boczne). Na nierównościach skacze jak piłka, oczywiście razem z kierowcą i pasażerami. Silnik 1.2 80km to porażka. Zdecydowanie za słaby na ten samochód. Jedyna jego zaleta to niskie spalanie. Stanowczo odradzam, bo ten motor totalnie sobie nie radzi. Przestrzeń dla kierowcy i pasażera z przodu - ok. Niestety z tyłu już jest bardzo słabo. Na dodatek bardzo nie wygodne i toporne siedziska - nie wyprofilowane. Dłuższa podróż bardzo męcząca.. Ogólnie jakość plastików w miarę dobra. Kokpit wyłożony z miękkiego tworzywa. Elektryka jak to na nowy samochód sprawa i nic się nie dzieje. Zaskakująco dobre nagłośnienie. Dobra widoczność z przodu, natomiast z tyłu bardzo słabo - bez czujników lub kamery raczej bym nie polecał.. Skrzynia biegów w moim przypadku manuał 5-biegowy- bardzo słaba - biegi często nie wchodzą. Nawet dobre i czułe hamulce. Bagażnik jak na to Nadwozie - ok. Klimatyzacja zaskakująco słaba. W gorące dni ciągle musiała chodzić na najwyższych obrotach żeby trochę schłodzić, natomiast w zimniejsze dni samochód bardzo długo się nagrzewa. Samochód według mnie nadający się do miasta i niedalekie podróże. Wydaje mi się, że w tej cenie można oczekiwać czegoś lepszego, bo ja niestety nie jestem zadowolony z tego auta.
Tragiczny silnik. Totalnie nie radzi sobie z samochodem. Przy prędkości 130km/h huczy jakby miał wybuchnąć. Jedyne co zachęca to relatywnie niskie spalanie około 5 litrów w cyklu mieszanym.
Przy przebiegu 15 000 km pierwsze problemy z nie wchodzącymi biegami. Teraz problemy są nagminnie. W serwisie nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości...
Tutaj akurat samochód daje rade, ale do 100km/h. Potem już żyje własnym życiem. Na dodatek na nierównościach skacze jak piłka razem z kierowcą i pasażerami.
Bez zarzutów.
Z przodu dobra widoczność. Z tyłu już problematycznie.. Najlepiej brać z kamerą cofania lub chociaż czujnikami parkowania.
Samochód długo się nagrzewa. Słaba klimatyzacja.
Kierowca i pasażer z przodu - ok. Na temat miejsca z tyłu - bez komentarza.
Ten parametr jest najgorszy w tym samochodzie. Jeździłem wieloma samochodami. Również dostawczymi bez ściany grodziowej i takiego hałasu jak w tym Oplu nigdzie nie było. Tragedia.. Przy prędkości powyżej 100km/h huczy niemiłosiernie, że nie słychać co kierowca mówi do pasażera z tyłu... BA! Nawet nie słychać dobrze co mówi pasażer obok kierowcy. Po kilku godzinnej podróży boli głowa od tego hałasu/huku.
Na chwilę obecną nic nie było robione oprócz klocków, które dość szybko się zużyły. Poza tym samochód ekonomiczny pod względem spalania.
Myślę że w tej cenie można oczekiwać zdecydowanie więcej..
Nie mogę się na tą chwilę wypowiedzieć, bo auto ma dopiero rok i robione były póki co klocki z przodu.
Tutaj również nie mogę się wypowiedzieć..

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 82KM 60kW [l/100km]

5,3