Ocena kierowcy - Opel Crossland/Crossland X Crossover

Daniel, 3 lata temu
Silnik 1.2 Turbo 110KM 82kW
Rok produkcji 2019
Przebieg: 1 000 tys. km
Opel Crossland/Crossland X Crossover 1.2 Turbo 110KM 82kW 2017-2020 - Oceń swoje auto
Samochód kupiony jako nowy w salonie (wersja 120 lat Opla), obecnie przejechane 12,5k km, automatyczna skrzynia biegów, którą polecam bo manualna w tym aucie to tragedia (na jazdach testowych chyba 2 razy szukałem biegu). Do ok. 10k km wszystko ok. potem pierdołowate usterki. Najpierw brzęczy przednia prawa szyba (ASO poprawiło), potem brzęczy przednia lewa szyba (ASO poprawiało), na końcu fotel kierowcy na zakrętach i przy przyśpieszaniu trzeszczy jak stare krzesło lub 100 letnia szafa (ASO coś podkręcało i przesmarowało i przez 1 dzień było trochę lepiej, zobaczymy jak będzie po przejechaniu paru tysięcy). Układ jezdny ok. jak zawieje na autostradzie to trochę czuć, poza tym jeździ prosto. Przyśpieszenie jak na 110 KM ok. Bagażnik jak na B klasę duży, na wakacje 2+2 idzie się spakować. Spalanie (jazda do miasta i po mieście ok. 6-6,3/100 km). Multimedia ok, tak samo automatyczne wycieraczki i automatyczne światła. Z bajerów najbardziej polecam podgrzewaną kierownicę. Komfort jazdy hmm... w 15 letniaj Hondzie Jazz fotele są wygodniejsze, natomiast w kabinie jest względnie cicho. Z dziwnych rzeczy to nie idzie sprawdzić poziomu oleju, w sensie 2 razy mi się udało, normą jest wyciąganie bagnetu całego uwalonego olejem, na szczęście po włożeniu kluczyka do stacyjki jest informacja o prawidłowej ilości oleju. Podsumowując gdyby nie pierdoły byłoby ok, ale że są to nie jest ok. zwłaszcza, że przebieg mały i obawiam się co będzie jak zamiast 12k km będzie miał 52 k km.
jak na 3 cylindry cichy i nie trzęsie
automat tak, manual nie
jedzie prosto
na razie wszystko ok
kamera pomaga, ale bez niej też można jeździć
klima mogłaby byś trochę lepsza
na wakacje 2+2 można pojechać
mogłoby być lepiej
jak już pisałem szyby + fotel kierowcy
na razie bez problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 Turbo 110KM 82kW [l/100km]