Ocena kierowcy - Opel Frontera B Sport

wiciak_c, 17 lat temu
Silnik 2.2 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1998
Opel Frontera B Sport 2.2 16V 136KM 100kW 1998-2004 - Oceń swoje auto
Jak na połączenie OPLA i ISUZU w wydaniu europejskim 4x4 myślę, że dobrze. Autem jeździ się świetnie. A jego zalety widzimy w zimie i na biwaku za miastem. Troszkę kosztuje, nie jest najtańsze w utrzymaniu i nie mało pali...ale cóż przyjemność kosztuje.
Silnik pracuje dobrze, choć jego moc do tego typu auta jest troszkę za mała.
Przełożenia prawidłowe, biegi wchodzą doskonale.
Jest to auto terenowe, ale trzeba przyznać, że na drodze spisuje się dobrze.
Widoszność jest doskonała, choć spotkałem się z opinią, że tylne koło troszkę zasłania. Ja niezauważam tego problemu.
Jest wszystko na swoim miejscu, ale trzeba zaznaczyć, że jest to auto z końca lat 90-tych.
Klima jest ręczna, ale daje mrozem, że trzeba ją co jakiś czas wyłączać nawet gdy idzie na min. Troszkę gorzej z ogrzewanim, chwilkę to trwa.
Przestrzeni na hektary. Polecam się przejechać!!! Kolega gdy usiadł w mojej FRONTERZE powiedział:"Tu jest miejsca jak w tramwaju". Naprawdę pojemna bryka.
Tu niestety tylko przeciętnie. Może to wina opon typowo terenowych...?
Trochę spala paliwa, ale ten typ tak ma. Ceny części i napraw w porównaniu z osobówkami (a mam jeszcze VECTRĘ A) nie należą do tanich, ale jest to najprawdopodobniej najtańsza w utrzumaniu terenówka.
Myślę, że jakość jest średnia, ale za taką cenę żadnej innej terenówki się nie kupi, a już nie mówiąc o utrzymaniu.
Z drobiazgów to tapicerka w drzwiach się troszkę odkleja.
Sworznie górne wachaczy się wysypują, ale to wina polskich dróg! Lubi też pęknąć kolektor wydechowy,a to już koszta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.2 16V 136KM 100kW [l/100km]

12,3