Ocena kierowcy - Opel Frontera B Standard

Silnik 2.2 DTI 115KM 85kW
Rok produkcji 2000
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Opel Frontera B Standard 2.2 DTI 115KM 85kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu : Samochód posiada Blokadę mosty przedniego, blokadę między mostową i blokadę mostu tylnego. W terenie z oponami MT poezja.
Samochód terenowy z dość komfortowym prowadzeniem po drogach asfaltowych. Samochód posiadałem ponad 8 lat. W tym czasie wiele rzeczy uległo awarii, ale to chyba normalne w starych, samochodach, że czasem się zużywają niektóre podzespoły. Samochód kupiłem jak miał już 10 lat na karku w dodatku od Handlarza który stuknął mnie na kilometrach (na liczniku wyświetlał 180 000 km a w silniku padły ślizgi od łańcucha rozrządu) W ciągu 9 lat posiadania tego pojazdu zrobiłem w nim : zawieszenie przednie z półosiami, sprzęgło, pompę wtryskową, wtryski, remont głowicy ( czyszczenie z nagaru i zatkanie EGR), wymiana wału napędowego, zanotowałem chip box (wrażenie jak by był około 200 kg lżejszy i mniejsze spalanie), zamontowałem opony terenowe MT i podniosłem przód na drążkach skrętnych.
Mój egzemplarz posiada liczne wycieki. Zaślepiony EGR, Wyremontowana: głowica, pompa wtryskowa, wtryski. Silnik rwie się do jazdy, w zimie odpala od tyknięcia, nie kopci.
Biegi wchodzą bardzo lekko, dobrze zsynchronizowana, nie zgrzyta, pojazd ma 19 lat widać drobne wycieki.
Posiadam opony terenowe MT wiec w terenie poezja, max ilość gwiazdek. na asfalcie trzeba uważać na łukach drogi, trzeba wcześniej hamować ale po co kupować terenówkę tylko na asfalt.
po 18 latach zaczęło brać progi po z tym nie mam zastrzeżeń.
Dość wysoki punkt widzenia, Średnie słupki Duże lusterka, Tył przeszklony.
Brakuje 6- biegu. przy prędkości 120 km/h obroty ponad 3000/1 min
W zimie bardzo ciepły, Brakuje jednak filtra kabinowego. Słaba klimatyzacja jak na tak duży samochód.
Bardzo obszerne wnętrze
do prędkości 120 km /h ok po wyżej robi się głośno
Jest to spory samochód terenowy. Mój posiada silnik 2.2 dti. spalanie na trasie to około 7,5 l z Przyczepą kempingową 9,5 l, spalanie po mieście 8,5l.
Silnik lubi przy stworzyć sporo kłopotów ale po ogarnięciu tematu jest OK
w wieku 18 lat odpadło szkiełko lusterka prawego, zegary żyj ą swoim życiem ale wystarczy w nie puknąć i wszystko wraca do normy, wycieki z silnika ( między innymi wina uszczelki klawiatury) zatarła się prawa linka od hamulca ręcznego,
Trzeba uważać na pompę wtryskową nie wolno wspomagać rozruchu silnika z prostownika wyposażonego w rozruch ! (grozi to spaleniem elektroniki w pomnie wtryskowej) i wtryski (trzeba regularnie wymieniać filtr paliwa nie rzadziej jak co 10000 km).

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 115KM 85kW [l/100km]

9,8