Ocena kierowcy - Opel Frontera B Standard

Mandus, 17 lat temu
Silnik 2.2 DTI 115KM 85kW
Rok produkcji 2001
Opel Frontera B Standard 2.2 DTI 115KM 85kW 1998-2003 - Oceń swoje auto
Super auto dla tych co wiedzą co kupują i wiedzą, że samochód terenowy to inna bajka w porównaniu z osobówką. To moja druga Frontera i jestem na razie bardzo zadowolony. Niektórzy mówią, że kupiłem traktor (i cośw tym jest). To po prostu trzeba lubieć. Moja żona uwielbia Fronterą jeździć, więc to powinno wystarczyć.
Autko mam dopiero 2 tygodnie - zastanawiałem się nad 3.2 V6, ale jednak znalazłem sój ideał w dieslu i w automacie. Trochę głośny, ale dynamika jest naprawdę wystarczająca. Wcześniej miałem poprzednią Fronterę Sport 2.0i benzynę - ten diesel jest o niebo lepszy. Kultura pracy przeciętna
Automat w połączeniu z tym silnikiem pracuję super. Jężdżę też różnymi autami z automatem i muszę przyznać, że ta skrzynia pracuje lepiej niż np. w Mercedesie E280 ze znacznie nowszą konstrukcją. Biegi przełącza miekko i nie denerwuje kierowcy. Naprawdę OK
Jest to terenówka i tyle. Jak na terenówkę - to dobrze się spisuje.
Pomimo nienajnowocześniejszej deski rozdzielczej i czarnego jak smoła plastiku - ergonomia OK. Nic specjalnego.
Jak narazie nie narzekam
Dużo miejsca - wersja 5 drzwiowa. Kiepskie audio. Nawet bardzo kiepskie. Szkoda, bo dla mnie to ważne
Niestety, diesla słychać. Nie strasznie, ale mogłoy być ciszej, ale w końcu to diesel, itd.
Średnio przy normalnej jeździe z klimą (no i automat) trzeba liczyc w okolicach 10l/100. Jak na terenówkę, to chyba dobrze, Da się niżej zejść, ale po co się męczyć? W końcu jeździmy Fronterą bo lubimy, a nie po to by specjalnie oszczędzać. Jest OK
Jak na takie auto - to cena za zadbany egzemplarz jest OK, tylko ciężko takie auto znaleźć. Mnie się udało
Mam jązbyt krótko, by to oceniać, ale spacowanie niektórych plastików i detali jest poniżej średniej. Lubi coś zaskrzypieć itp.
Raczej nie

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 115KM 85kW [l/100km]