Ocena kierowcy - Opel Kadett D Hatchback

Adam smialekadam@vp.pl, 15 lat temu
Silnik 1.2 S 60KM 44kW
Rok produkcji 1981
Opel Kadett D Hatchback 1.2 S 60KM 44kW 1979-1984 - Oceń swoje auto
Silnik : Taki maly a tak wiele potrafi!!!
Karoseria : jak kazdy opel wymaga konserwacji i usuwania na bierzaco ognisk korozji
Przeniesienie napędu
Silnik jest nie do zajechania idzie jak burza nawet na gazie.Siostra ma corse B 1.2i ale szczeze mowiac to z moim kanciakiem nie ma najmniejszego startu a zrobilem w nim tylko wolny wydech i zalozylem mu stozek co dziwne wykreca sie do 7tys obr/min.
Brakuje 5tego biegu:(
Ogulnie nie mam z tym problemow a jak na samochod bez wspomagania kreci sie leciutko.
Nie jest doskonala w moim bo mam dymione szyby hehe
jak na tak stary samochod jest dobrze.
No coz w swoim mam odwieczny problem z wentylatorem (glosno chodzi)a ogrzewaniue jesli sie nie po kombinuje to szalu nie robi ale ja zima przyslaniam chlodnice i juz po 3 km w srodku jest cieplo.
Po prostu super jezdzilem wieloma autami ale w tym jest naprawde duzo miejsca a w orginalnie montowanych w tych kadetach kubelkowych fotelach RECARO jezdzi sie znakomicie (Nie siedzialem jeszcze w wygodniejszych)
Jak sie dba zeby nic nie wylo czy stukalo(np: lozyska,czy tlumniki)to jest calkiem niezle jak na tak stare auto...
Mój kadecik przy spokojnej jezdzie spala tylko ok 6l na 100km!!!
Jezeli sie o niego dba i od czasu do czasu zaglada sie pod maske to jest nie zawodny!!!!
Nic powaznego mi jak do tej pory sie nie po po psulo a zrobilem nim juz cos kolo 25tys km

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 S 60KM 44kW [l/100km]

7,3