Ocena kierowcy - Opel Meriva II Mikrovan

wojtek, 9 lat temu
Silnik 1.4 LPG Turbo ecoFLEX 120KM 88kW
Rok produkcji 2013
Opel Meriva II Mikrovan 1.4 LPG Turbo ecoFLEX 120KM 88kW 2012-2013 - Oceń swoje auto
Inne : Zakup auta był poprzedzony odwiedzeniem kilku salonów rożnych marek. Wybrałem to, które dla mnie w tym momencie uzyskało najwięcej punktów. W dużym stopniu o wyborze zdecydowała fabryczna instalacja gazowa.
auto ładne zarówno na zewnątrz jak i w środku no i przede wszystkim wygodne. W stosunku do poprzedniego auta silnik ma za małe przyśpieszenie ale w sumie OK.
przez 6 miesięcy przejechałem 11000 km i jak do tej pory nie mam większych uwag. Instalacja LPG pozwala na ekonomiczną jazdę. Jak już wcześniej wspomniałem mógłby mieć lepsze przyspieszenie.
Do tej pory bez zarzutów. Ewentualnie można się zastanowić nad skrzynią 6-biegową.
Optymalne na nasze drogi - nierówności, których nie odczuwa się podczas jazdy. Jazdę po krętych drogach również oceniam pozytywnie
Do przodu Ok, trochę gorzej do tyłu.
Bardzo wygodne fotele zarówno z przodu jak i z tyłu nawet po przejechaniu 1000 km. Wsiadanie i wysiadanie z auta również jest super. Niewątpliwą zaletą jest sposób otwierania tylnych drzwi, szczególnie pomocne przy wsiadaniu przez osoby w podeszłym wieku jak również małych dzieci.
Auto dosyć szybko się nagrzewa. Podobnie z odparowaniem szyb.
Możliwość regulacji foteli zarówno z przodu jak i z tyłu pozwala na wystawienie wysokiej oceny. W przypadku jazdy w cztery osoby istnieje możliwość złożenia środkowego siedzenia co jeszcze bardziej zwiększa komfort jazdy.
Jak dla mnie jest Ok. Głośniej się robi przy jeździe powyżej 140 km/h. Jednak nie jest to taki hałas, przez który należałoby wystawić gorszą ocenę.
Posiadam auto z fabryczną instalacją gazową. Obecnie jazda na tym paliwie jest chyba najbardziej ekonomiczna na nasze warunki. Auto średnio mi spala około 9 - 9,5 litra gazu na 100 km.
Cena auta w tym segmencie znajduje się w środku stawki stąd moja ocena
Autem przejechałem 11000 km. Jak do tej pory wszystko Ok
Zdarzyło mi się, że zapaliła się kontrolka od silnika (po zatankowaniu gazu na innej stacji niż zazwyczaj tankuję). W serwisie stwierdzili, że komputer pokazywał błąd w mieszance paliwa. Poza tym OK

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.4 LPG Turbo ecoFLEX 120KM 88kW [l/100km]

9,5