Ocena kierowcy - Opel Mokka I X

areq, 5 lat temu
Silnik 1.6 Ecotec 115KM 85kW
Rok produkcji 2017
Opel Mokka I X 1.6 Ecotec 115KM 85kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Dużo miejsca,fajnie się po prostu tym jeździ po mieście
Kupiliśmy Eco Teca 1.6 w wersji Elite. Świetne autko dla kobiety do dojazdów do pracy,po mieście.Oczywiście ten samochód na trasy zbytnio się nie nadaje,ale "zrobiliśmy" już dwa razy nasze morze, autostradami jak i zwykłymi krajówkami i powiem tak. Jak się jedzie te 110-120km/h to jeszcze nie jest głośno,ale przy 140km/h trzeba jeździć w słuchawkach. Autko zwraca uwagę na drodze ,zwłaszcza że wzięliśmy typowo kobiecy kolor-niebieski.W innych kolorach ten samochód naprawdę nie rzuca się w oczy. Jeździ masę podobnych SUVów , zwłaszcza białych:) Warto zwrócić uwagę na kolor- w ogłoszeniach aut u dealerów na różnych portalach jest ich bardzo mało.Schodzą "na pniu". Daliśmy za niego niecałe 70tys co jest przyzwoitą ceną. Podsumowując: fajne autko dla kobiety,ten silnik nie ma przyśpieszenia ale jeździć się da.Siedzi się wysoko,dobra widoczność.Miejsca dużo z przodu jak i z tyłu. Moim zdaniem za tą kasę warto-za więcej niż 75-80tys-szukajcie innego samochodu...
Słaby wolnossący silniczek,ale nie ma żadnych turbin co jest zaletą bo tak naprawde nie ma się co popsuć....
Moment obrotowy w tym aucie powoduje,że stale trzeba drążkiem machać...ale jest na tyle elastyczna z kolei,że się da na piątce jechać 40-50km/h
4 tys km przejechane,na razie nie jest źle
Jak wyżej,zobaczymy później
Przednia dobra,boczna taka sobie ,tylna słabiutka (przyciemnaine szyby). Mała kobietka za kierownicą bez czujników parkowania i kamery będzie miała problem
Nie wiem co napisać na razie.Fotele wygodne ale szału nie ma no i ten nieszczęsny podłokietnik nie wiadomo po co
Na razie git
Dużo miejsca z przodu i z tyłu,nawet dla wysokich osób (tak do 190cm)
Fatalnie przy dużych prędkościach 130km/h przy małych super.
Pali zdecydowanie więcej niż podaje producent ,średnio około 8-8,5L mimo tego,iż w raportach spalania które otrzymuje co miesiąc pokazuje ,że średnie spalanie jest na poziomie 7,2-7,3l/100km
Więcej niż 75tys za dobrze wyposażony model np. w naszej wersji Elite bym nie dał.Obecnie EcoTec w wyprzedaży rocznika 2017 można trafić już za 55-58tys w surowych wersjach i beznadziejnych kolorach (sinokoperkowyróż:):)
Na razie brak,nie moge podłaczyć telefonu do USB muszę jechać do serwisu
Na razie brak i mam nadzieje że tak zostanie

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 Ecotec 115KM 85kW [l/100km]

7,2