Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

PanMaciej, 12 lat temu
Silnik 2.0 i 16V 136KM 100kW
Rok produkcji 1994
Opel Omega B Sedan 2.0 i 16V 136KM 100kW 1994-2002 - Oceń swoje auto
Karoseria : Po przesiadce z Fiata Punto (L, na niej uczyłem się jeździć) nie ma praktycznie porównania.
Wielkie zaskoczenie. Wiadomo, samochód nie jest najmłodszy, jednak od momentu zakupu nie popsuło się absolutnie NIC! Niewątpliwymi plusami są przede wszystkim: gabaryty i prezencja, wysoki komfort jazdy, wysokie poczucie bezpieczeństwa, niezawodność no i napęd na tył ;) Nie mogłem lepiej trafić.
Bez zastrzeżeń. Spotykam się z opiniami, że 2.0 16v to trochę za mało na taką wagę auta, jednak mi na razie wystarcza. Maksymalna prędkość, jaką osiągnąłem na autostradzie to 206 km/h (na oponach zimowych).
Zaskakująco dużo miejsca - jest to mój pierwszy samochód i nie spodziewałem się aż takiej przestrzeni. Pasażerowie też nie narzekają.
Niestety, najsłabszym punktem Omegi jest spalanie. Kupując, wiedziałem, na co się decyduję, ale pomimo instalacji LPG (średnie spalanie w mieście ok. 13 litrów latem), bardzo często odwiedzam stację benzynową, co dla młodego kierowcy nie jest zbytnio radosną czynnością.
Za Omegę dałem stosunkowo niewiele, jednak patrząc na auta moich kolegów, którzy - w paru przypadkach - dali więcej niż ja, jestem dumny z zakupu. Mam bezawaryjną limuzynę, którą zawszę dotrę do celu.
Wbrew temu, co słyszy się o nie tyle awaryjności, co usterkowości Omegi, nie mogę powiedzieć złego słowa. Poruszam się nią od końca czerwca 2011 i do tej pory ANI RAZU mnie nie zawiodła. Wymieniłem tylko klocki hamulcowe (grudzień 2011) i olej (styczeń 2012). Zero usterek, ani razu mnie nie zawiodła. Najniższa temperatura, przy której odpalałem, -16 stopni - oczywiście bezproblemowo.
Zero jakichkolwiek usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 i 16V 136KM 100kW [l/100km]