Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

Draki, 14 lat temu
Silnik 3.0 i V6 211KM 155kW
Rok produkcji 2000
Opel Omega B Sedan 3.0 i V6 211KM 155kW 1994-2001 - Oceń swoje auto
Inne : Po przeczytaniu wielu opinii na temat tego auta pozytywnie zaskoczyło mnie zużycie paliwa. Byłem przygotowany na 12-15l/100km i zamontowanie instalacji gazowej, lecz w sytuacji gdy w ciągu roku auto robi 20-30 tyś/km wydatek ten okazał się być zbędny.
Silnik : Deformowanie się pokryw wałka rozżądu
Układ elektryczny : Przepalanie żarówek podswietlajacych licznik i konsole środkową
Inne : Parowanie szyb
W tym segmencie i przedziale cenowym jast to najlepsza oferta. Za nie duze pieniądze mamy wygodne, duże, nie tak stare rocznikowo auto, które okazuje się jest mało awaryjne i jak na tą wagę dość oszczędne. Moją opinię zaniża trochę kiepski, zbyt czuły układ jezdny i jakaś niedoróbka w wentylacji, polegajaca na dość częstym parowaniu szyb. Nosze się z zamiarem zamiany tego samochodu na Opel Omega 3,2 02r. :)
Silnik w tym modelu to V6 - 211 KM. W aucie o takiej masie spisuje się rewelacyjnie pod względem dynamiki, bezawaryjności i spalania. Oczywiście brak instalacji gazowej a w zbiorniku Pb98.
Oczywiście automat bez zastrzeżeń.
Na kołach 17 cali i ogumieniu 235/40 kierowca wyczuwa wszystkie nierówności asfaltu a w głębokich koleinach walczy z samochodem, który ma ochotę jechać w swoim, przeciwnym kierunku (myszkuje po drodze). W moim przypadku nie pomogła wymiana wszystkich elementów zawieszenia. Problem ten nie istnieje na równej jak stół drodze i kołach 15cali z oponami 200/65.
Duże auto - duże szyby - dobra widoczność
Jest OK
Parowanie szyb, które ustępuje przy częstej wymianie filtra przeciepyłkowego.
Dla mojej cztero osobowej rodziny wystarczająca a i dla autostopowicza miejsce się zanajdzie.
Porównywałem z Passatem, Audi A6 i Fordem Mondeo. Omega górą.
min jakie udało mi się uzyskać w trasie: przy predkosci 120-140km/h, koła 200/65/15 to 8,7 l/100km. Ta sama trasa i predkośc, koła 235/40/17 to 9,6l/100km. Max miasto to 12l/100km. Tankuję tylko 98 i wyżej. Nie testowałem auta przy opcji \"sport\" ale wydaje mi się, że te magiczne 20l powinno zostać przekroczone.
Jeśli ktoś jest w stanie zaproponować mi coś lepszego w tej cenie i segmencie to biorę w ciemno.
Drobiazgi to podobno palące się żarówki podswietlenia konsoli środkowej i liczników. W ciagu moich 3 lat użytkowania jedna wymiana.
Jedyna, poważna usterka to deformacja pokryw wałka rozżądu, która jast wykonana z twożywa sztucznego mało odpornego na temperaturę. Efektem są wycieki oleju silnikowego i zalewanie nim gniazd świec zapłonowych. Nowe pokrywy są dostępne tylko w servis Opel, a ich cena powala na kolana. Sprawę załatwia wymiana uszczelek i dodatkowa warstwa silikonu.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 i V6 211KM 155kW [l/100km]

9,6