Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

wickerman, 17 lat temu
Silnik 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW
Rok produkcji 2001
Opel Omega B Sedan 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
jak dla mnie jest to naprawde bardzo dobry samochod wysokiej klasy ktory kosztowal grubo ponad 100 tys. w momencie zakupu w salonie. wygodny i komfortowy oraz co najwazniejsze niezawodny i bardzo! ekonomiczny za naprwde stosunkowo nieduze pieniadze
dobrze zbiera sie na wszystkich biegach, szczegolnie na 3 biegu mozna odczuc prawdziwa przyjemnosc
dobrze zestrojona, jedynie czuc delikatne przyblokowania podczas wrzucania 3-ki, jednak nie za kazdym razem, generalnie ok
naprawde swietnie!
widocznosc do tylu moglaby byc lepsza
super!! wszystko widoczne, pod reka, generalnie super!
szyba przednia paruje w czasie deszczu i trzeba dobrze "dmuchac" zeby ja wysuszyc, pozatym klimatronik bez zarzutow
dlugosc prawie 5 metrow mowi sama za siebie, pod tym wzgledem to limuzyna
mogloby byc lepsze wyciszenie jesli chodzi o slyszalnosc silnika do ok 90 km/h, potem jest cicho i w okolicach 140km/h glosniejsze szumy
pod tym wzgledem ten samochod mnie najbardziej zaskoczyl. podczas ostatniego wyjazdu na wczasy przy pelnym obciazeniu spalil na trasie 4,6 litra ON (tylko Verva) na 100km przy sredniej predkosci ok 110 km/h
jak wczesniej napisalem stosunek ten jest naprawde imponujacy. mercedes w swojej klasie cenowej
jak narazie nie zawiodla mnie jeszcze, z drobiazgow: wymiana zarowki, zbyt glosne uderzenia podczas zamykania przednich drzwi pasazera, prawdopodobnie wyrobiona uszczelka (?)
jedynie podspawanie przerdzewialej rury ukladu wydechowego

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI ECOTEC 120KM 88kW [l/100km]

6,9