Ocena kierowcy - Opel Omega B Sedan

urzendnik, 16 lat temu
Silnik 2.5 DTI 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Opel Omega B Sedan 2.5 DTI 150KM 110kW 2001-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : moc i przecietne zużycie paliwa
Silnik : jakieś koło dwuważonene za 1000 zł poleciało
Inne : Łożyska są bardzo delikatne, wystarczy jedna dziura i do wymiany
Zawieszenie : nasze drogi przyczyniaja się do częstych wymiam drązków stablizatora
za 35 tys nabyłem auto z 2002r, komfortowe i naprawdę mocne przy umiarkowanym zapotrzebowaniu na paliwo. Bezpiecznie i wygodnie przewozi mnie za miejsca na miejsce. Gorzej z zaparkowaniem i poruszaniem się po ciasnych ulicach
Bardzo dobry silnik od BMW (w BMW ma 177 KM) można śmiało mały chip tuning do 190 KM ale jeszcze poczekam. Mocy mam duzo i mocno ciągnie do przodu, szczególnie na trasie. W mieście odczuwalna jest turbo dziura na niskich obrotach.
nie mam większych zastrzeżeń, precyzyjna i łatwa w obsłudze
szerokie opony i waga 1700 kg dociska mocno do drogi, nie wychyla sie na zakrętach. Ale zimą ze względu na tylny napęd i dużą moc przydaje się ESP. Trochę za dużo słychać z zawieszenia jak na auto tej klasy i za dużo czuć nierówności drogi. Troche za mały promień skrętu
auto ogromne i trzeba uważać. Lusterka troszkę małe. Ale generalnie dużo lepiej niż w moim poprzednim aucie, toledo, które jest jednak znacznie mniejsze a widoczność była mniejsza
no tutaj same plusy. Ucieszyło mnmie sterowanie radiem w kierownicy bo a toledo tego nie miałem i był to mały kłopot szczególnie w nocy. W omedze okazał sie że wszystko jest tak zaprojektowane że nie używam na ogół przycisków w kierownicy. Jeden minus to to, że pokrętła od radia i klimatyzacji są blisko siebie i baaardzo podobne. Ale generalnie bez zarzutu
regulacja w temp. w aucie ok ale potrzeba trochą czasu żeby było odczuwalne. Plus jest taki że nie czuć na wiewu no ale.... dłużej sie chłodzi i nagrzewa. No i trzeba pamiętać o filtrze przeciwpyłkowym, bo inaczej strasznie parują szyby
Rewelacja, zarówno dla tych z przodu jak i z tyłu, bagażnik w codziennym użytkowaniu ciężko zapełnić :)
przy 160 swobodnie można rozmawiać przez zestaw głośno mówiący, czasem aż przeszkadza, bo nie słysząc silnika nie zawsze się redukuje biegi
jak na tą wagę i pojemność silnika - uważam że rewelacja. Jechałem przez niemcy ponad 1000 km z prędkością 160, 180 czasem 200. spalił 8,6! w ruch miejskim 8.2
gdyby tylko balacha była mocniejsza w tym aucie.....
to tylko opel i przejechał nim dopiero 40 tys a le już wydałem prawie 4 tys na naprawy. Fakt że ma 200 tys więc co nieco może już polecieć, głównie elementy układu jednego
jeszcze mnie nie zawiódł na drodze.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 DTI 150KM 110kW [l/100km]

8,2