Ocena kierowcy - Opel Senator B

arek pruszków, 18 lat temu
Silnik 2.5 i 140KM 103kW
Rok produkcji 1990
Opel Senator B 2.5 i 140KM 103kW 1987-1990 - Oceń swoje auto
ogolnie jedyny mankament senia to blacha ale to wiedza wszyscy którzy lubnią stare modele opli.
silnik pracuje wzorowo ale na benzynie bo po kliku strzałach na lpg niesety podciśnienie mam w kiepskim stanie.przejedzie mysle sporo ponad 500 tys bez remontu
skrzynia jest jednym z tych podzespołów które sa niezawodne ale jak się nie dba o olej to moe być kicha.
ok oprócz układu kierowniczego i amortyzatrów które nie wytrzymujje zbyt długo na naszych drogach ale to chyba z powodu wagi samochodu.
ogolnie ok ale z cofaniem nie mam wyczucia
wszytko co potrzeba w zasiegu reki bo jedna i tak jest wolna(automat).-:)
wszytko działa jakos dopuki nie padnie sterowanie siła nawiewu bo jest tam niezbyt udany potencjometr.albo full albo zero...
wiekrzym chyba tylko jakim jezdziłem jest s-clasa ale to juz inna półka cenowa
senio jest cichy ale z powodu kiepskich blach przenikaja szumy powietrza do wewnątrz,w sensie oczywiscie takiem ze gdy sa dziury w nadwoziu
ogolnie jak ten samochd wazący koło 1500 kg bez pasażerów to wacha sie na gazie koło 20 litrów w mieście a w tasie koło12-14 zalzości jak sie jezdzi.przy predkosciach zedu 180 nawet 16 i oczywiscie na trybie sportowym.
za te pieniadze nie kupisz nic w tej klasie i niezawodności.po wejściu o uni mozna juz za 5000 zł kupic senatora gitarra
ogolnie jak sie zrobi wszystko co moze sie zepsuc to jest to niezawodne auto,szybkie dosc bespieczne i ładne.używam tego samochodu do pracy co zwiekrza jego mozliwosc na ustreki z powodu na czeste rozruchy i krótkie przebiegi ale nie miałem wiekrzych problemów. za to w trasie nie czuje zmęczenia nawet po przejechaniu 500km bez przystanku.
o niezaodności móglbym powiedziec ze jest duża ale jeżdzna na gazie co nie zawsze jest zdrowe.trzeba pamietac o czestym wymienianiu świec i przewodów.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 i 140KM 103kW [l/100km]

15,3