Ocena kierowcy - Opel Signum

witek, 8 lat temu
Silnik 2.8 V6 turbo ECOTEC 250KM 184kW
Rok produkcji 2007
Opel Signum 2.8 V6 turbo ECOTEC 250KM 184kW 2007-2008 - Oceń swoje auto
świetne auto ,rewelacyjne osiągi ,dużo miejsca - więcej niż wygląda na zewnątrz, świetne wyposażenie (mam wszystko oprócz szyberdachu Cosmo +) potrzebowałem tańszego auta od BMW ,a poza wyglądem to auto jest lepsze
Świetny silnik, mam 370000 km z czego 150000 na gazie ,żadnych awarii ,tylko świece ,2 cewki zapłonowe ,pasek alternatora, Do plusów silnika:niskie spalanie,duży moment obrotowy (350Nm) od 1800 obrotów,1 katalizator, 2 sondy,podwójny magnezowy łańcuch rozrządu - wieczny,pojedyncze cewki zapłonowe,tradycyjne wspomaganie kierownicy (bez elektrycznej pompy)
Mogłaby lżej zmieniać biegi, ale jest trwała, świetnie dobrane przełożenia przy 3000obrotów auto ma 154km/h , na 6 biegu auto od 90km/h ciągnie jak 1.8 na trzecim biegu. jest przy tym bardzo ciche.
Jest gorzej jak w Bmw jednak bezpiecznie -mam zawieszenie IDS+ Bardzo trwałe.
Podgrzewane wszystkie siedzenia ,skóra wentylowana,tylne siedzenia regulowane ,oddzielnie przesuwane i regulowany kąt oparcia,dużo schowków, muzyka dla tylnych pasażerów oddzielnie regulowana,
Uważam ,że wszystko jest na swoim miejscu,
Automatyczna klima działa świetnie,bardzo dobrze chłodzi , ogrzewanie postojowe z pilotem daje dużo radości zimą, plus za nawiew na tylne siedzenia
dla 4 osób pełen luksus.Ja mam wersję 5 osobową. 5 osoba ma znacznie gorzej,duży bagażnik ,który łatwo można powiększyć ,po złożeniu siedzeń płaska podłoga
Auto jest świetnie wyciszone nawet przy prędkości 180km/h, jest cicho.
Dzięki Lpg jęździ się za grosze, koszty paliwa są niższe o jazdy Pandą 1.1 na benzynie, bardzo trwały silnik -montowany również w Insigni
auto kupiłem używane ,(wyposażenie jakie w nim jest i frajda z jazdy ) za grosze w porównaniu do aut klasy premium
Wymieniałem 2 cewki zapłonowe (pojedyncze) ,żarówki xenon , + podstawowe części , jeden wachacz z przodu,
Nie miałem żadnych (150000km na gazie)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.8 V6 turbo ECOTEC 250KM 184kW [l/100km]

8,8