Ocena kierowcy - Opel Signum

Maniek Bielawa/ Aberlour, 11 lat temu
Silnik 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW
Rok produkcji 2006
Opel Signum 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW 2004-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Przy przebiegu 244tys nie widać oznak zużycia, dodam że mieszkam w bardzo deszczowej Szkocji.
Auto niezawodne przy pilnowaniu podstawowych czynności, Jest inne od wszystkich aut niby to kombi, niby hatchback a tak naprawdę nie wiadomo, trochę mały bagażnik jak na auto tych rozmiarów, typowe auto na długie trasy.
Przy powyżej 2000 rpm idze jak burza, ale poniżej jest trochę zamulony, spalanie całkiem całkiem. Przy 230 tys strzelił pasek rozrządu, silnik wymieniłem na taki z przebiegiem 60tys, różnicę czuć w mocy.
Żadnych wad nie dopatrzyłem się.
Wspomaganie bardzo dobre gładko się prowadzi, dobrze trzyma się drogi.
Ciężko ocenić odległość do innego auta z tyłu, od przodu trochę słupki przeszkadzają.
Wszystko pod ręką.
Brakuje mi automatycznego utrzymywania temp, takiego climatronica
Z tyły jest więcej miejsca niż w samolotach Rayanair;) 5 pasażer ma przesrane, nawet krótki dystans jest męką
Słychać ten klekocik diesla, ale w porównaniu do innych diesli jest przyzwoicie, przy większych prędkościach też dobrze.
Części tanie, pali mało, na mnie padła wymiana silnika, i tak całkowite koszta wyniosły 1000 funtów.
Za tą cenę w tym przedziale i tym roczniku nic konkretnego się nie kupi, niby to Opel ale to w niczym nie przeszkadza, jest bogato wyposażone. Nietuzinkowe rzadko spotykane auto w bardzo dobrej cenie.
Pęknięcie paska ale to moja wina bo niedopilnowałem.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.9 CDTI ECOTEC 150KM 110kW [l/100km]

5,8