Ocena kierowcy - Opel Signum

Silnik 3.0 V6 CDTI ECOTEC 184KM 135kW
Rok produkcji 2006
Opel Signum 3.0 V6 CDTI ECOTEC 184KM 135kW 2005-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : PRzestrzeń podobna jak w vanach
Silniki o tej pojemności w audikach mają większą moc, ale ja sobie chwalę. Nie klekocze jak 4 cylindórwka, jedynie na postoju warkocze trochę jak traktor. Prawie 200 tys. przejechane i nic w silniku nie robione.
Nie narzekałem dopóki nie pojeździłem Astrą H. Tam wajcha jest krótka i szybciej się zmienia biegi. Ale generalnie nie chodzi ciężko i nic nie haczy.
Na 16tkach dobrze wybiera nierówności polskich dróg, w mieście szczególnie. Coś tam zaczyna stukać już w przednim zawieszeniu, ale diagnosta nie stwierdził żadnych luzów jeszcze. Wciskam guzik Sport i na łukach autostrad lepiej się jedzie.
Fotel mam na maksa do góry mimo 190 cm wzrostu, do przodu i boki nic mi nie przeszkadza. Do tyłu trochę słabiej jest, ale to w końcu duży prawdziwy hatchback jest, pomocne czujniki cofania.
Wszystko pod ręką, czysto i czytelnie. Nawet krytykowane impulsowe kierunkowskazy są dobrym pomysłem
Brakuje szybkiego dogrzewania kabiny, ale można domontować przy odrobinie samozaparcia, było w dodatkowych opcjach. Klima sobie radzi bezproblemu, przy upałach trzymam 21-22 stopnie. Mniej nie trzeba, nie to co w Citroen Picasso, tam t tragedia jest.
Bez komentarza, ogromne przestrzenie. Wszystkie passaty i audiki się chowają. Nawet nowa Insignia. Bagażnik jedynie mniejszy niż w VC, ale o płaskiej podłodze, nie narzekam.
Gdy opony są poząbkowane, żadne wyciszenie nie pomoże. Ogólnie nie narzekam
Części ogólnie dostępne do zwykłej VC, jedynie do silnika i układ wydechowy może być drogi. Zużycie paliwa u mnie porównywalne do 2.0 160 KM w nowszej Insigni. Tu jest V6!
nowe kosztowało 145 tys w dobrej wersji, teraz można dostać za ok. 30-40 tys.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 V6 CDTI ECOTEC 184KM 135kW [l/100km]

7,2