Ocena kierowcy - Opel Vivaro A Combi L1

Marcin, 11 lat temu
Silnik 2.5 CDTI 146KM 107kW
Rok produkcji 2007
Opel Vivaro A Combi L1 2.5 CDTI 146KM 107kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Karoseria : Auto uzytkuje prywatnie. Mialem taka zachcianke zeby kupic sobie vana. Pakuje do niego 5 osob z rowerami i jedziemy na wycieczke, albo 7 narciarzy/snowboardzistow, albo luzko i sprzet windsurfinogwy i nad morze.
Silnik : Zatkana gruszka - pompka przed filtrm zatrzymala mi auto.
Auto jest naprawde dobre. Wydaje mi sie, ze lepsze od vw t5 i mercedesa vito/viano, fiat scudo (i temu podobne)
Mocny, mało pali, równo chodzi. Moc 146 KM jest w sam raz. Gdy auto jest puste zbiera sie jak osobówka.
Skrzynia jest super zestopniowana. Krótkie pierwsze 3 biegi super sprawdzaja sie w jezdzie po górach. Auto super odjezdza z serpentyn pod góre, nie trzeba żylowac silnika. Niektorzy narzekaja na to zestopniowanie, ale wlasnie tak jest dobrze! Dlui 6 bieg jest super na autostrade. Mozna spokojnie utrzymywac 130-140 km/h ze spalaniem 8L.
Niektorzy nie lubia tego, ze auto jest twarde, a jest bardzo twarde. Trzesie, ale dzieki temu dobrze prowadzi sie w zakretach. Z zawieszeniem jest jak ze skrzynia, ten kto je projektowal wiedzial co robi!
W tym aucie nie sposob przyczepic sie do widocznosci :)
Wkurzaja mnie automatyczne swiatla bo nie da sie ich zgasic w nocy, oraz automatyczne wycieraczki bo nigdy nie wycieraja tak jak ja chce. Poza tym jest naprawde ok. Duze schowki w drzwiach - miesci sie butelka 1.5 l lub termos, super polka pod szyba.
Ja mam 2 strefowa klime, nie moge sie do niczego przyczepic. Dziala lepiej niz climatronic w passacie.
Zarowno ja 184cm wzrostu jak i moja zona 157 mozemy znalezc idealna pozycje za kierownica dzieki regulacji wysokosci fotela i wysuniecia kierownicy. Ciezko znalezc wygodniejsze auto, nawet osobowe. A ilosc miejsca... no coz :)
Jest glosno, ale to przeciez dom na kolkach.
Stosunek zuzycia paliwa do gabarytow i osiagow jest swietny. Srednie spalanie z jazdy w trybie mieszanym oscylje w okolicy 7.3-7.5 litra.
Najlepszy stosunek wartosci do ceny sposrod konkurencyjnych vanow
Padla jedna swieca zarowa.
Jedyna usterka jaka mialem przejechawszy 35 kkm to zatkany przewod paliwowy - gruszka przed filtrem, ktory zatrzymal auto na autostradzie.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CDTI 146KM 107kW [l/100km]

6,9