Ocena kierowcy - Opel Vivaro A Combi L2

Jarek, 4 lata temu
Silnik 2.5 CDTI 146KM 107kW
Rok produkcji 2005
Opel Vivaro A Combi L2 2.5 CDTI 146KM 107kW 2001-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Pojemne i wygodne w trasy.Wyśmienite do ciągania lawety.,Nie ma się co bać przebiegu! Te auta jeżdżą na przewozach i po 1 mln kilometrów mają na liczniku 300 ty km i idą do następnych ludzi....
Inne : Jak mówiłem - skrzynia biegów
POLECAM !! Nie bać się przebiegów !!
Zima-lato ; pali dobrze i dobrze jedzie.Przy 700 tys km przebiegu - nie bierze oleju.Żadne wtryski i inne rzeczy jeszcze nie robione.Mam 135 koni !
Tutaj poprzednik już walczył ze skrzynią i ja ostatnio też dawałem do wymiany łożysk i synchronizatora.Na razie lata.
Raz na 100 tys km jakiś sworzeń do wymiany , a tak to jest pancerne.
Nie bity - to nie gnije.
Wersja long - to widoczność do tyłu słaba.Mam założoną kamerkę i jest ok.
Jak na te lata - to dużo lepszy niż np T% ; ma przynajmniej w wygodnym miejscu uchwyty na kubki ( w T5 - w ciulowym miejscu 1 sztuka była).Duży schowek, nie mam poduszki pasażera i dokupiłem zamiast bezsensownego wypukłego plastiku - półeczkę .Wygłuszam teraz autko - aby w zimie nie tracił tak szybko ciepła z kabiny ( często nocuję w aucie w trasie) i aby był cichszy.Dołożyłem ledowe oświetlenie w bagażniku - bo producent zapomniał o tym!
Niestety nie mam nawiewów w tylnej podsufitce i latem i zimą tył nie jest najlepiej chłodzony-ogrzewany.Zrobiłem patent-który polecam wszystkim: zrobiłem włącznik do dogrzewacza i mogę go załączyć w każdej chwili.Seryjnie załancza się on poniżej bodajże 5 st. C i niestety nie ma szału w zimie z ciepłotą z nawiewów - a zwłaszcza na postoju to zapomnij że będzie lecieć gorące powietrze.Teraz nawet w zimie na postoju włanczam dogrzewacz ręcznie i leci wrzątek !!
Tu same plusy.Miejsca dla pasażerów i bagaż w wersji Long - jest super!
Serynie słabo.Dlatego jestem na etapie wyciszania go matami.
Na razie leję paliwo i jadę .Mało awarii i auto robi robotę ( zarabia na siebie).
Nie jest może najtańszy - ale chyba najlepszy w swoejej klasie. Przewozy osób na Niemcy tylkoo takimi od dobrych 10 lat jeżdżą!
Awaria instalacji elektrycznej ( przetarta wiązka pod maską - niepotrzebnie wymieniłem EGR , bo tak pokazywał komputer) , awaria kostki stacyjki , awaria alternaora.A tak , popierdułki.
Skrzynia biegów już kiedyś robiona , ja robiłem mały remont znowu.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 CDTI 146KM 107kW [l/100km]

Usterki Opel Vivaro A