Ocena kierowcy - Opel Zafira A

rrradek@poczta.fm, 15 lat temu
Silnik 1.6 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Opel Zafira A 1.6 16V 101KM 74kW 1999-2005 - Oceń swoje auto
Inne : jestem Bardzo zadowolony z auta i mam nadzieję, że jeszcze długo będę.
super auto dla rodziny ,a w szczególności to ze ma chowane dwa siedzenia i jest autem ni dużym ni małym. Żeby nie było za dobrze,to projektanci dali ciała z szerokością i długością siedziska foteli przednich... niby wszystko jest dobrze i wygodnie ale da sie czuć dyskomfort, tym bardziej ,ze jeżdżę na co dzień małą starą corsą o ogromnym przebiegu, a jednak moja d... woli te stare skrzypiące fotele.W tym przypadku jak i jakości lakieru i powłoki ocynku (jest naprawdę niezła w tym modelu) inżynierowie opla powinni naśladować VW.
Mój pierwszy silnik 16 zaworowy opla w benzynie.cichy kulturalny miałem obawy ale jestem mile zaskoczony spalaniem.możne teraz sie narażę niektórym ,ale jeździłem 2.0 dti i biorąc pod uwagę cisze,wibracje i koszty utrzymania tych silników POLECAM benzynę.oba przyspieszają identycznie.Ps.jeżeli potrzebujesz dynamiki ,a nie ekonomiczności silnik za słaby jak na tę wagę auta.
idealnie dobrana do mocy silnika jak i wagi pojazdu, z tym iż ostatni bieg jest za krótki(lub brak 6 biegu) .Szczególnie odczuwalne na trasie powyżej 100km/h. biegi wchodzą delikatnie i bezproblemowo.
jako że jestem mechanikiem i zwolennikiem opla ,a za razem osoba szukającą minimalizacji kosztów utrzymania znowu ocenie dobrze "4".zawieszenie trwałe nieskomplikowane przez co mało awaryjne dobrze dobrane do autka. części tanie i dużo zamienników.porządne opony i da się wytrzymać nasze drogi.PS.tylko "4" gdyż jest to konstrukcja z astry i jestem pewien że większe kilogramy wpłyną na krótszą eksploatację podzespołów.
kto raz przejedzie sie autem wyższym już nie będzie chciał jeździć małym autem ,tym bardziej ze koszty utrzymania są zbliżone.minus za przednie słupki trochę ograniczają widoczność ale po czasie nie zwraca sie na to uwagi.
całkiem dobra... mi osobiście przeszkadza odległość od radia ,ale jeżeli komuś pasuje oryginalny sprzęt i ma sterowanie w kierownicy to nie zauważy tego.
nic dodać, nic ująć to czego potrzebowałem dla rodziny na wypady weekendowe i wakacyjne
oczekiwałem większej ciszy (opony),ale jest całkiem przyjemnie do 100km/h ,potem trochę za głośno.
Tu mile zostałem zaskoczony... np. ostatni wypad rodzinny (Warszawa Radom Warszawa+trochę po Warszawie w korkach) prędkość średnio 90km/h po trasie,trzy osoby dorosłe + dziecko spalanie 5,7l.(dokładnie wyliczone)-bez klimy.miasto 8,5l z klimą. PS... leje paliwo z dobrej stacji i może to śmieszne, ale sprawdzałem stację lejąc paliwo do bańki z podziałką nie lubię być okradany.
nowe za drogie jak na nasze zarobki ,ale cena za używane auto jest już zadowalająca jak na walory użytkowe samochodu. UWAGA!!!! UWAGA!!! Jeżeli ktoś czyta ten komentarz przed zakupem ZAFIRKI, chce przestrzec przed autami sprowadzonymi !!!! nie wierzcie ,ze diesle mają małe przebiegi... Przykład...ostatnio jeździłem Zafirą 2.0dti niby z przebiegiem 146tys(udokumentowane) stan niby idealny... dla mnie to po sprawdzeniu miała 300-400tyś.szkop nie odda dobrego auta za grosze a zarobek handlarza-oszusta.PS.znajomy sprowadził na handel dwa VW PASSATY z 2000 i 2001 roku przebiegi 700tyś i 550tyś ,po pucowaniu miały po 220tyś.
jak na razie nic,oprócz syrenki alarmowej która padła.jeszcze nawet klocków hamulcowych nie wymieniałem, gdyż jeżdżę spokojnie i delikatnie z rodziną na wypady.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 101KM 74kW [l/100km]

7,2