Ocena kierowcy - Opel Zafira A

muraww, 6 lat temu
Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2004
Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Auto posiadam prawie rok. Ogólnie jestem zadowolony, kupiony z przebiegiem udokumentowanym 150 tyś, zakupiony w niemczech. Auto dość duże i przestronne na minus przy takiej przestrzeni brak praktycznie schowków a przydały by się bardzo tym bardziej że opel ma być samochodem rodzinnym. Jak dla mnie na minus za małe lusterka zewnętrzne ale może po prostu tak mi się tylko wydaje ponieważ jestem kierowcą z zawodu i we wszystkich autach mam wielkie lustra. Największym minusem dla mnie są fotele do tej pory nie mogę się do nich przekonać i wiecznie reguluje i poprawiam do tego bolą mnie wiecznie plecy, na pewno są za twarde ( do niedawna miałem starą poczciwą vectrę A gdzie siedzenia były bajecznie wygodne). Kolejną wadą jest widoczność która jest bardzo okrojona przez boczne słupki, w mieście trzeba się dobrze rozglądać - wiem co mówię bo przejechał bym już człowieka na przejściu którego nie widziałem bo schował się cały za słupkiem ! Poza tym auto na PLUS nie jest wyścigowy ale spokojnie da się wyprzedzać jadąc nawet w komplecie 7 osób. Jeżeli ktoś nie potrzebuje szpanować jakimś audi czy bmw i nie potrzebuje wyścigówki to jak najbardziej Zafirę polecam tym bardziej że auto się jakoś szczególnie nie psuje do tego nie wyłazi na nim korozja jak na poprzednich Opelkach. Zafira dość dużo mi pali w mieście, w zimie nawet 15 litrów LPG, w trasie załadowany około 9,5 litra LPG. SZCZERZE POLECAM zakupu nie żałuje następnym autem też będzie zafirka

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]

12,0