Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Silnik 1.8 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Opel Zafira A 1.8 16V 125KM 92kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Wyciszenie, kontrola trakcji, wyposażenie
Karoseria : Zamki drzwi nie można zbyt mocno zamykać.
Samochód dla emerytów i schorowanych ludzi oraz rodziny niezwracajacych uwagi na szczegóły. Wysoki, dobrze się wsiada. Frajdy z jazdy żadnej, wnętrze jest nudne, kiepskiej jakości, bagażnik z tyłu ograniczony w szerokość że względu na dodatkowy rząd siedzeń. Koło zapasowe jak we Francuzie od spodu. Bagażnik płaski siedzenia 6-7 chowane. Łatwo się wymienia żarówki. Tanie części. Można pomylić na parkingu auto mi się zdarzyło jak zaparkował identyczny model i kolor. Problemy z zamkami drzwi. Uwaga na ryglowanie drzwi. Dwukrotne wciśnięcie pilota skutkuje blokada antywłamaniową co czyni ten samochód nie do ukradzenia. Nie otworzy się od środka ani drutem. Trzeba na lawecie jechać do specjalisty. Zadko się to pasuje u mnie było ta chyba moja wina. Także bezpiecznie można zamknąć samochód i zostawić gdziekolwiek.
Dość żwawy, ale paliwożerny. Pomimo 300 tys km nie bierze mi zbyt dużo oleju. Dobry do gazu.
Dość duży skok lewarka. Biegi wchodzą z lekkim oporem ale precyzyjnie. Nie zgrzyta wsteczny.
Nie wiem czy zużyte już amortyzatory ale na zakrętach się przechyla i nurkuje przy hamowaniu. Skręca dobrze i trzyma się drogi.
Są wykwity rdzy w porównaniu do Fiata Marea który był starszy i nie miał prawie wogole rdzy.
Fatalne. Nie widać gdzie się kończy maska, z ocenieniem odległości z tyłu też jest kiepsko. Słupki ograniczają też widoczność. Trudnośc z parkowaniem.
Ustawienia nawiewu są zbyt nisko i mało intuicyjne. Brak włącznika oświetlenia pod dachem jest gdzie światła. Jest dość wygodnie lecz wolę samochody gdzie się siedzi niżej.
Kratki nawiewu trudne do ustawienia i kiepskiej jakości. Klimatronic. Dobrze. Trochę nisko umieszczone sterowanie nawiewem.
Bardzo dobrze
Tanie części
Jakość plastików tak: Te na desce rozdzielczej i przy rączkach drzwi fatalna. Plastiki !malowane! Farba, która z czasem schodzi i rysuje się. Od wpływem jakieś chemii odrazu farba się rozpuszcza. Kratki nawiewu patrz na mnie a nie ruszaj. Podłokietnik dobrze usytuowany ale szybko się rozlatuje. Jedynie siedzenia są dobrej jakości i klamki.
Podobno klimatronic, straszą

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V 125KM 92kW [l/100km]