Ocena kierowcy - Opel Zafira A

Rafko, 16 lat temu
Silnik 2.0 DTI 16V 101KM 74kW
Rok produkcji 2004
Opel Zafira A 2.0 DTI 16V 101KM 74kW 2000-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : 102KM a można przycisnąć (oczywiście nie porownuje do WRC)
polecam to autko każdemu, kto nie ma zacięcia sportowca a ma rodzine i lubi jeżdzić na rowery, narty itp.
Kupiłem zafirkę 6 miesięcy temu i jeździ mi się nią super Silniczek pracuje ładnie i jest nawet dynamiczny (choć z początku bałem się wyprzedzać tiry bo nie wiedziałem na co go stać - wcześniej mialem tylko autka benzynowe).
Wbijam biegi bez problemów, choć często szukam wstecznego do przodu (tak jest w corsie żony- dziwne ta sama marka a inne rozwiązania).
Mam tempomat i łapę się że czasami wchodzę w ciasne zakrętu z nastawioną prędkością np 90km/h, ale zafirka jedzie jak po szynach
ach te slupki przednie, czasami można nie zauważyć pieszego lub cyklisty skręcając w lewo
japoniec to to nie jest ale ma swój spartański urok choć mogla być troszkę dłuższa choć o 5 cm - max mieszcząca się długość przy złożonych siedzeniach to tylko 155 cm
klimka super, nie tylko z przodu ale i z tylu można mieć chłodniutkie kolana
żona ostatnio zapakowała siedem osób i pojeczała za Wrocław 2x450km Śmialem się że 6i 7-dma osoba tego może nie przeżyć ale gdy wrócili wszyscy sobie bardzo chwalili obszerność zafirki
przy dluższej jeździe mruczenie silnika działa na mnie nasennie, ale po to jest radyjko i cb żeby się nie nudzić
miasto 7,5 l/100km cykl mieszany 6,5 l/100km w trasie 5,5 l/100/km ale pewnie gdybym chciał poszaleć to 10 l/100km by spokojnie spalila
kupiłem zafirkę (2 latka) z drugiej ręki z udokumentowanym przebiegiem 34000 i zapłaciłem 40tys. I choć jest to fajny samochodzik to nie dałbym ponad 100tys. za nową.
mam zafirkę 6 mscy więc nie będę się wypowiadał (na razie jest ok -odpukać w nie malowane)
brak doświadczeń

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 DTI 16V 101KM 74kW [l/100km]