Ocena kierowcy - Opel Zafira A

piotr piotrbieniawski@o2.pl, 16 lat temu
Silnik 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Opel Zafira A 2.2 DTI 16V 125KM 92kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Te dwa skórzane fotele schowane w bagażniku.
Silnik : pompa paliwa - niestety jakość naszego paliwa na którą nie mamy wpływu dała znać o sobie.
Przeniesienie napędu : sprzęgło ciężko było go wciskać dlatego wymieniłem po prostu zużyło się
Mimo tych usterek samochód samochód świetny jako autko rodzinne.Ważne aby należycie go serwisować no i oczywiście znać jego przeszłość.
bardzo żwawy, nie ma problemu przy wyprzedzaniu i elastyczny.
w porządku ale czasami brakuje 6 biegu
auto prowadzi się pewnie, dobrze trzyma się drogi, chodź jest wysokie.
siedzi się w tym aucie wysoko i przez to widoczność jest idealna
wszystko pod ręką dobrze
Bardzo przydatne podgrzewane fotele szczególnie zimą ja mam w zafirce skórzane fotele. Klimka super, jest też nawiew z tyłu. Jedyny problem to, to że silnik nagrzewa się trochę długo
jest regulacja wysokości fotela i kierownicy także siedzi się jak w małej ciężarówce
Dobre ja mam założony bagażnik na relingi i głośniej robi się przy prędkościach powyżej 150-160 km co na naszych drogach nie jest bezpieczne.
Spalanie uważam za przyzwoite. Przy łagodnej jeździe i rozgrzanym silniku udało mi się zejść poniżej 5 litrów wg. wskazań komputera. Natomiast na krótkich odcinkach po mieście , w czasie stania w korkach z klimą spalanie poniżej 9 litrów.
Wiadomo za dwuletni auto musiałem zapłacić ponad 14 tyś EURO w 2005 roku. Euro było po 4,38 zł. A więc koszt samochodu sporawy. Ale tego nie żałuję. Teraz chcę wymienić zafirę na nowszą więc będę sprzedawać. Jak chcesz obejrzeć to skontaktuj się ze mną 691538545
do drobiazgów mogę zaliczyć to co przy normalnej eksploatacji ulega zużyciu i w związku z tym należy to wymieniać, czyli płyny, oleje, tarcze i klocki hamulcowe, oraz opony. Z drobiazgów pękł przewód paliwowy metalowy w czasie jazdy. Ta usterka uniemożliwiła mi dalszą jazdę, a połowa baku paliwa wyciekła momentalnie.
wymieniałem pompę paliwa i turbinę oraz sprzęgło

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 16V 125KM 92kW [l/100km]

6,4