Ocena kierowcy - Opel Zafira A

panterasilver@gmail.com, 14 lat temu
Silnik 2.2 DTI 16V 125KM 92kW
Rok produkcji 2003
Opel Zafira A 2.2 DTI 16V 125KM 92kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Przyspieszenie.Auto jest duże ale jak trzeba przycisnąć to osobowe oglądają naklejkę na mojej tylnej szybie.
Silnik : czujnik w pompie paliwa
Układ elektryczny : zawór EGR
Dobra auto za nieduże pieniądzę dla dużej rodziny.Mimo ,że napisałem o awariach to auto nigdy nie stanęło w polu.Więc takie najgorsze nie jest.System awarajny jest ok bo pozwala na dojechanie do domu(lub warsztatu.)
Silnik ciągnie od samego dołu przy 1250 obrotów/min. 280 nM daje fajne uczucie wciskania w fotele, nawet przy pełnym pokładzie.Zafira dawkuje sobie ilość paliwa zależnie od obciążenia więc nie trzeba jej piłować jak przewozimy jakiś ładunek.Jeżdzi się na normalnych obrotach resztę robi auto.
Mogłoby być lepiej.Biegi wprawdzie wchodzą ale czasem z lekkim oporem:)
To moje pierwsze wysokie auto, więc obawiałem się makabrycznych zachowań w zakrętach .Niepotrzebnie.
Przez te słupki z przodu można narobić zamieszania na przejściu z pieszymi. Więc jak skręcacie to się nie spieszcie:)
Beznadziejnie rozwiązany podłokietnik u kierowcy.Przeszkadza zmieniać biegi.Chyba za późno się połapali w Oplu ,że tak brzydko wyszło i nie można było już poprawić. Po miesiącu można się przyzwyczaić.
Nie kumam tych co piszą ,że klima wolno działa albo ogrzewanie nie wyrabia. U mnie wszystko działa.Jeżeli ktoś myśli ,że po wciśnięciu guzika auto ma 3 sekundy na reakcję to niech sobie kupi Maybacha. Kilka minut(3-4) wystarczy,żeby się ayto schłodziło albo nagrzało.Jak się jedzie to nawet nie zauważysz:)
Tego nie można odmówić Zafirze.Z zewnątrz nie wydaje się takie duże. Jak się siedzi za kierowcą to można założyć nogę na nogę:)
Słychać silnik ale tylko na tyle,żeby można było stwierdzić ,że dobrze pracuje. W audi A4 silnik 1,9 tdi pracował głośniej.
Trasa 5,5 litra miasto w korkach (Warszawa)6,8 litra. Prawda,że pięknie?
Super.
Odkąd kupiłem walczę ze spryskiwaczami przedniej szyby.nie wiem jak to regulować...Jak próbuję coś z tym zrobić to mam wrażenie ,że zaraz coś urwę więc zostawiam.A u mechaniora jak jestem to zawsze zapomnę:)
Padł mi zawór EGR.wada fabryczna podobno.Dość kosztowna jak na taką małą część.Następna wada fabryczna to pompa paliwa.Wymieniłem czujnik,też kosztowny...Teraz odpukać jeździ jak głupia.Następne do wymiany to jak czuję sprzęgło.Ale tego już nie będę wypominał:)

On - zużycie paliwa dla silnika 2.2 DTI 16V 125KM 92kW [l/100km]

5,9