Ocena kierowcy - Opel Zafira C Tourer Facelifting

Bartosz, 2 miesiące temu
Silnik 2.0 diesel 170KM 125kW
Rok produkcji 2017
Opel Zafira C Tourer Facelifting 2.0 diesel 170KM 125kW 2016-2019 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Opinia dosyć świeża. Auto kupiłem używane, zrobiłem pod 1000km. Jakoś 2/3 zrobione w trasie, 1/3 w mieście. Póki co nie żałuję zakupu. Po dłuższym czasie (rok?) dodam drugą opinię :)
Mam mieszane uczucia, przesiadłem się z M57, wiem że to 2l a nie 3l r6... ale kultura pracy na minus, wyższe obroty dają jedynie więcej hałasu niż efektów na prędkościomierzu...
Nie jest źle, ale do ideału mi trochę brakuje - nie ma takich lagów, jak w moim poprzednim aucie (ZF 6HP), w miarę sprawnie sobie radzi zarówno w mieście jak i w trasie, ale lubi czasem przeciągnąć bieg
Bałem się, że będzie twardo, głośno, etc. a uważam iż jest bardzo przyzwoicie (pomimo felg 19" i niskoprofilowych opon). Nieźle trzyma się w zakrętach (tych na trasie i ciasnych miejskich - jestem pod wrażeniem zwłaszcza przy tych rozmiarach auta)
Kupiony używany - trochę obić po 140k km, niektóre moje auta 2-3x starsze były w lepszym stanie (maska, drzwi)
Już pierwszego dnia czułem się dobrze prowadząc/parkując tym autem, bez kamery (do tego nie przywykłem jeszcze)
Podoba mi się konsola środkowa - gdy chce to mam uchwyty, gdy nie używam, to mam głęboki schowek... Fajne jest ze roleta się chowa w schowku bagażnika. Brakuje mi schowków na okulary w suficie. Nie wiem czemu jest dziura za fotelami drugiego rzędu - można było to czymś zakryć.
Nie jeździłem jeszcze w upałach, ale zimowo/wiosenne klimaty (rosa/szron) nie robią większego problemu. Plus za podgrzewane fotele i KIEROWNICE (super!)
Mam 190cm, fotel ustawiam pod siebie... i sam za sobą siedzę bez problemu. Przyczepiłbym się jedynie do środkowego fotela w drugim rzędzie - jest za wąski i nie ma isofixa, przy tej szerokości auta mogły by być wszystkie 3 jednakowe...
Na pusto, bez relingów - akceptowalnie. Z relingami robi się nieciekawie już w okolicach 120km/h, pomimo braku panoramy/okna dachowego...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 diesel 170KM 125kW [l/100km]

7,3